banner851

banner955

KAYNAŞLI VE BEYKÖY’DE SU TAŞKINLARI YAŞANDI

Akşam saatlerinde etkili olan yer yer kuvvetli sağanak yağışlar Kaynaşlı ilçesi ve Beyköy beleşinde derelerin taşmasına ve bazı köylerde su taşkınlarına yol açtı. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Kaynaşlı’nın köylerinde etkili olan sağanak yağışlar ile birlikte uğur suyu taştı” dedi. Uğur Suyunda olası sel felaketine karşı, Düzce Belediyesi ve Beyköy Belediyesi ekipleri hazır halde bekletiliyor.

Kaynaşlı 10.08.2022, 19:11 11.08.2022, 10:36
14402

Kaynaşlı’nın bazı köylerinde akşam saatlerinde yerel ve yer yer kuvvetli sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağışlarla birlikte taşan dereler, Bıçkıyanı  Köyü’nde su taşkınlarına neden oldu. Öyle ki; yollar dere yatağına döndü, 2 ev sular altında kaldı.

Bıçkıyanı Köyü Muhtarı Cihan Bayrak, konu ile ilgili Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada, “Şu anda yağmur dindi. Derenin taşması ile yollarımız büyük hasar gördü, 2 eve ise kısmen su girdi” dedi.

Etkili olan sağanak yağışla birlikte ise Beyköy Beldesinin içinden geçen Uğur Suyunda ise su debisi yükseldi. Düzce Belediyesi ve Beyköy Belediyesi ekipleri, olası bir sel felaketine karşı bölgede hazır halde bekletiliyor. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Kaynaşlı’nın bazı köylerinde etkili olan sağanak yağış ile birlikte Uğur Suyu taştı. Su seviyesinin yükselmesi ile birlikte Düzce Belediyesi ve Beyköy Belediyesi ekipleri ekipleri bölgede hazır bekletiliyor” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık