banner851

banner614

ÖNCÜ HABER’E ÖZEL AÇIKLAMALAR

banner619

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle MHP tarafından partiden ihraç edilen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’e, eski partisinden teklif geldi. Düzce'deki kurucuları arasında yer aldığı ve 2011 yılında ilişiğinin kesildiği AK Parti’den resmi olmayan bir teklif alan Milli Görüş kökenli Şahin, “Ben bağımsız olarak görevimin başındayım.” dedi.

banner846
Kaynaşlı 24.03.2020, 16:09 26.03.2020, 11:36
3764
ÖNCÜ HABER’E ÖZEL AÇIKLAMALAR
banner844

Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle geçtiğimiz günlerde resmen MHP’den ihraç edilen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Öncü Haber’in sorularını yanıtladı.

2011 yılında kurucuları arasında olduğu ve yıllarca Kaynaşlı ilçe başkanlığı yaptığı AK Parti ile yollarının ayrılmasından sonra oy potansiyeli yüksek bir isim olarak 2014 Yerel Seçimleri'nde Saadet Partisi'nin Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Birol Şahin, 2015 Genel Seçimleri'nde ise Bağımsız Düzce Milletvekili adayı olmuştu. Son olarak 31 Mart Yerel Seçimleri’nde ‘Bizimle ol’ diyen MHP’den seçime girerek, Kaynaşlı Belediye Başkanı seçilen Şahin, Kadın Voleybol Milli Takımı hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle kendisini ihraç eden MHP’den sonra birçok partiden teklif aldı. Kendi saflarına geçmesini isteyenler arasında en başı ise AK Partililer çekti. Yıllarca Şahin ile omuz omuza siyaset yapan partinin emektarları, ‘Yuvana, AK Parti’ye dön’ dese de Başkan Şahin’in tavrı net.

“Allah’ın ayetini paylaştığım için partimden ihraç edilmem benim için onurdur”

MHP ile ilişiğinin kesilmesi ve gelen teklifler konusunda Öncü Haber ekibine konuşan Şahin, “Allah’ın ayetini paylaştığım için partimden ihraç edilmem benim için onurdur.” dedi ve şöyle devam etti:

“Tabii bu MHP’nin verdiği kendi karardır. MHP’nin vermiş olduğu bu karar ile kendi tabanı rahatsız olmuştur. Beni arayan partili arkadaşlarım, rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Halkımızın içi rahat olsun. Ben Bağımsız bir Belediye Başkanı olarak 7 / 24 görevimin başındayım.” dedi.

Bazı partiler teklif götürdü

Bazı partilerin kendisine teklif götürdüğünü söyleyen Şahin, bunlar arasında eski yuvası AK Parti olduğunu da belirtti.

Şahin, “Şu anda bağımsız Belediye Başkanı olarak görevimin başındayım. Diğer partilerden teklif aldım. Ama hiçbir partiye geçmeyi şu anda düşünmüyorum. AK Parti tarafından da teklif geldi. Bu teklif resmi olmayan kaynaklardan geldi. Eski arkadaşlarım da bana AK Parti’ye geçmem konusunda teklif götürüyorlar. Beni AK Parti’de görmek istiyorlar. Ama hiçbir partiye geçmeyi düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

“Koronavirüsü ile mücadele için belediyede kriz merkezi oluşturduk”

Koronavirüsü ile ilgili mücadele çalışmalarından da bahseden Şahin, şunları kaydetti: “Koronavirüsünün Türkiye’de ilk görüşmesinin ardından, ilçemizde yayılmasını önlemek için bir dizi tedbirler aldık. Bu tedbirler kapsamında, tüm okul ve camilerimizde dezenfekte çalışmaları yaptık. Tüm sokak ve caddelerimiz, hemen hemen her gün temizliyoruz. Bunun dışında çocuk oyun alanlarını dezenfekte ediyoruz. Risk altında ki 65 yaş ve üstünün dışarıya çıkmamaları için her türlü ihtiyaçlarını kapılarına kadar Kaynaşlı Belediyesi olarak karşılıyoruz. Bunun dışında yine dar gelirli vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçlarını, Kaynaşlı Belediyesi olarak karşılıyoruz. Yine Koronavirüsü musibetiyle mücadele için yeni bir karar aldık. Belediyemize ait işyerlerinden, yani belediyenin kiracılarından, işyerlerini açana kadar kira talep etmeyeceğiz. Biz bu salgın karşısında üzerimize düşeni yapıyoruz. Özellikle 65 yaş ve üstü yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını kapılarına kadar getirmemiz ilçemizde büyük bir takdir topladı. Bu nedenle ilçemizde yaşlılarımız kurallara uyuyor.”  

Yorumlar (21)
Dertli vatandaş 1 yıl önce
Öncü tv, bu olayı pişirip pişirip gündeme taşıma,mhp tarafından partiden ihraç edilen bir kişi bundanevvel de akp den dışlanmıştı, mhp liler haklarını helal ediyorlar mı ki hala o görevde siz esas bunu sorgulayın.
Refik BAHRAM 1 yıl önce
Aklından bile geçirme,severiz sevmeyiz dik duruşun önemli...
ADAM 1 yıl önce
MILLI TAKIMA ALLAH AYETİ...KING BOKSTAKI SORTLU KIZA AYET YOK..GEC BUNLARI YA...SOWMWN.İŞİNE GELDİ AYET..AMA KENDINIZE GORE AYET
Tarik 1 yıl önce
Maşşallah istikrar abidesi. Boş başkan sen git ibadetini yap bir türlü haberlerde göremediğimiz hizmetini yap bırak Allah la kul arasına girme sende biliyorsun almayacak hiçbir parti seni diyanet işlerinemi oynuyorsun oyna ama dürüst ol dürüst
Sinan 1 yıl önce
Seni kim ne yapsın anca tiribünlere oynarsın boş boş konuşursun bol bol foto hepsi bu kadar ses var görüntü yok
burak us 1 yıl önce
taklif gelebilir, vatandaş da ona göre oy verir. Bu ve bunun gibi dinle siyaset yapanların devri öyle ya da böyle sona erecek. halk yaşayıp, görüp anladıkça bu süreç kısalacak, akıl ve bilim üstün gelecek.
ADMİNE.... 1 yıl önce
ADMİN BU ADAMIN AKRABAN OLDUĞUNA İNANIYORUZ ARTIK.HİÇ BİR PARTİNİN İSTEMEDİĞİ BU HURAFECİ ADAMI İKİDE BİR GÜNDEM YAPIP DURMA.GÖRMEK İSTEMİYORUZ...
vatandaş 1 yıl önce
bulunmaz hint kumaşısın ya çok bakarsın teklifler gelsin diye ama en son şansınında yok ettin ancak süreni tamamlarsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın