banner851

banner955

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Kaynaşlı’da oto ve halı yıkama dükkanı işleten Furkan Demir isimli vatandaş, Başkan Birol Şahin’in tamamen siyasi gerekçelerle işletmesini tebligatsız bir şekilde ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlediğini iddia etti. Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Başkan şahin ise söz konusu işletmenin 2014 yılından bu yana ruhsatsız bir şekilde çalıştırıldığını ve tüm uyarılara rağmen bu konuda adım atmadığını söyledi. Şahin, yapılan işlemin tamamen mevzuata uygun olduğunu söyleyerek mahkemeyi işaret etti ve ekledi: “Bu konuda rahatsızlığı veya farklı iddiaları olanlar mahkemeye başvurabilirler”

Kaynaşlı 12.02.2021, 13:28 13.02.2021, 14:23
10522
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Kaynaşlı’da oto ve halı yıkama dükkanı işleten Furkan Demir, işyerinin kendisine tebligat yapılmadan ‘ruhsatsız’ olduğu gerekçesiyle Kaynaşlı Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından mühürlendiğini iddia etti.

“BAŞKAN SİYASİ BİR KARARLA TEBLİGATSIZ DÜKKANIMI MÜDÜRLEDİ”

Demir, Belediye Başkanı Birol Şahin’in kendisinin Milliyetçi Hareket Partili olduğu için tamamen siyasi bir karar aldığını savunarak, “Ruhsatsız çalışan birçok işletme var. Biz dün belgelerimizin hepsini tamamlayarak dün belediyeye verdik. Buna rağmen bana herhangi bir tebligat yapılmadan 5 kişinin ekmek yediği dükkan mühürlendi. MHP’li olduğum için tamamen siyasi bir karar alındı. Mühürleme işlemi için gelindiğinde bana sanki daha önce tebligat gelmiş gibi kâğıt imzalatılmaya çalışıldı. Pandemi döneminde bu yapılır mıydı?” dedi.

ŞAHİN: “2014’TEN BERİ KAÇAK FAALİYET GÖSTERİYOR”

Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Başkan Şahin iddiaların gerçek dışı ve tamamen çarpıtma olduğunu söyleyerek söz konusu işletmenin 2014 yılında açıldığını ancak o dönemden bu yana ruhsatsız bir şekilde kaçak faaliyet gösterdiğini söyledi.

“KAYNAŞLI’DAKİ TÜM RUHSATSIZ İŞLETMELER İÇİN AYNI İŞLEM YAPILIYOR”

Başkan Şahin, “Sadece bu işletme için değil Kaynaşlı genelindeki ruhsatsız tüm işletmeler için defalarca gidilerek uyarılar yapıldı ve ruhsat alınması için süre tanındı. 2014’ten bu yana kaçak faaliyet gösteren bu işletmede gelişme olmayınca 24 saat önceden tebligat gönderildi ve sonrasında mühürleme işlemi yapıldı” dedi.

“KİMSE KAFASINA GÖRE İŞ YAPAMAZ”

Demir’in olayı farklı bir boyuta çektiğini belirten Başkan Şahin, “Yapmamız gereken bir işlemi uyguladık. Burada hiçbir art niyet yok. Ruhsatsız olan yerleri öncesinde zaman tanıyıp gelişme olmadığında mühürlüyoruz. Her türlü evrakı tamam olan, ruhsatını alan işletmeler enayi mi? Kimse kafasına göre iş yapamaz. Çarpıtma ve duygu sömürüsünden ibaret. Bu konuda rahatsızlığı veya farklı iddiaları olanlar mahkemeye başvurabilirler” diye konuştu.  

banner844
Yorumlar (8)
madam 2 yıl önce
Birol Şahin ; işini hakkıyla yapacaksın madem hiç ruhsat başvurusu olmayan yerlerden başla .İstersen tam makamının karşısında bulunan manavı bir kontrol ettir , yada kaç yılından beri hizmet verdiğini hatırlayamadığım bir alman markası ürün satan bayi var ;) bir de bu reklam ettiğiniz kardeşimizin ruhsat başvurusu hangi nedenle sonuçlandırılmadı mesela ?
KAYNAŞLI 81 2 yıl önce
esas siyasi görüşle USULSÜZ ÇALIŞAN SİZ SİNZ KANUNLARA UYUN gerisi teferruat HELAL OLSUN BAŞKAN HEP DESTEK TAM DESTEK
HD 2 yıl önce
2014 yılından beri neden göz yumdunuz
Bu başlıkları kim atıyor 2 yıl önce
Öncü ile ile birol şahin arasında bir anlaşma mı var ? Birol Şahin i bu kadar savunuculuğunuzun bir sebebi olmalı ! Furkan Demir in yerinde olsam haber başlığınız nedeniyle size dava açardım
Yuh 2 yıl önce
senin gerçek niyetini yaptıklarınla anladık , senin ilk ve son başkanlığın . Sen kendi kendine ettin !
Sorumlu vatandaş 2 yıl önce
2014'ten bu yana neredeydiniz sayın yetkililer. Körmüydünüz? Yoksa sizde mi ekmek yediniz? İşin asıl sorgulanması gereken kısmı 6 yıldır bu işletmeye göz yumulmasıdır!.
Kaynaşlılı 2 yıl önce
Öncü öyle bir yalıyosun ki, diline kuvvet mübarek
Alim Bey 2 yıl önce
Başkanım görevinizi yaptığınız için sizi tebrike eder, diğer başkanlara örnek olmanızı dilerim.
13
açık