banner614

RENK CÜMBÜŞÜYLE BÜYÜLÜYOR

banner619

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Kurugöl Tabiat Parkı, sonbaharın son demlerinde kayın, kestane, meşe ve gürgen ağaçlarının sarı, kırmızı ve kahverengiyle oluşturduğu renk cümbüşüyle hayranlık uyandırıyor.

Kaynaşlı 30.11.2020, 13:40 07.12.2020, 18:06
4785
RENK CÜMBÜŞÜYLE BÜYÜLÜYOR
banner785

Kaynaşlı ilçesinin 15 kilometre kuzeyinde bulunan ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 9 yıl önce Tabiat Parkı olarak tescillenen Kurugöl Tabiat Parkı, sonbaharda fotoğraf tutkunları ve doğaseverlerin gözdesi oldu.

Özellikle tabiat parkındaki göle ulaşım sağlayan yolun, doğal ortamının bozulmaması için düzeltilmediği bölgede, sahip olduğu geniş orman alanları, flora ve fauna çeşitliliği, orman ekosistemi, tatlı su ekosistemiyle bu alanda yaşayan türlerin ve doğal yaşam alanlarının sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Bu çalışmalar kapsamında "biyolojik hayat koruma sahası" kapsamında "el değmemiş korunma alanı" ilan edilen ve 9 yıldır sürdürülen çalışmalar çerçevesinde korunan alandaki biyolojik hayatın, gelecek nesillere aktarılması için oluşturulan kriterler eşliğinde canlılığı korunuyor.

Kolluk kuvvetleri tarafından sürekli denetlenen saha, sonbaharda yaşanan güzelliklerle ziyaretçilerini büyülüyor.

(AA)

Yorumlar (3)
Kurugol 2 ay önce
Su offroadcular yolu mahfetmesede biz gitsek yol yapilamsi lazim cok kotu
SERAP 2 ay önce
YOLU COK KÖTÜ, ARAÇLA ZOR GİDİLİR
hakan 2 ay önce
Kurugöl yolu ofroadçıların yüzüne yol yarılmış çamur kurumuş ve normal aracın gitmesi imkansız. Ofroadçıların yaptığı bıraktığı rezilliği yerinde incelenmesi için öncü tv den rica ediyoruz. Vakit geçirmek için illaki bir arazi aracımızınmı olması gerekiyor?
13°
kapalı