banner851

banner955

TOKİ İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDYİOR…

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Karaçalı Mahallesinde bulunan sanayi sitesini daha modern bir hale getirmek için düğmeye bastı. Sanayi sitesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkan Bedri Sinan Gül ile görüşen Başkan Şahin, projenin onayını almasının ardından, süreci hızlandırdı. Şahin, “Kaynaşlı ilçesine modern bir sanayi sitesi kazandıracağız” dedi.

Kaynaşlı 13.10.2021, 14:15 13.10.2021, 15:25
1683
TOKİ İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDYİOR…

Yıllardır Kaynaşlı’nın Karaçalı mahallesinde faaliyet gösteren Sanayi Sitesi, ekonomik ömrünü doldurdu. Sanayi sitesindeki yapıların harabeye dönmesi üzerine harekete geçen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, İstanbul’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ İstanbul Kentsel Yenileme Dairesi Başkanlığı’nın yolunu tuttu.

Burada hazırladıkları projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Bedri Sinan Gül’e projeyi sunan Başkan Şahin, projenin onayını almasının ardından, sürecin hızlanması için çalışmalara başladı. 

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirine değerlendirmelerde bulunan Şahin, “Sizin de bildiğiniz gibi, uzun yıllar Karaçalı Mahallemizde faaliyet gösteren sanayi sitesindeki binalar harap bir şekildeydi. Biz bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için, yeni bir proje hazırladık. Bu projede, eski binalar yıkılarak, yerine içerisinde tüm sosyal alanların yer aldığı modern bir sanayi sitesi projesi hazırladık. Bu projemizin maliyeti baya bir yüksek olacak. Ama Kaynaşlı’mıza daha modern bir sanayi sitesi kuracağız. Bu konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Bedri Sinan Gül’e projemizi sunduk ve onayımızı aldık. Dönüşüm için ise TOKİ ile görüşmelere başladık. Tabii burada, hak sahipleri var, belediyemizin yerleri de var burada. Biz kimseyi mağdur etmemek için hak sahipleri ile görüşeceğiz” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (5)
BirolKaynasli 1 yıl önce
Yürü be başkanım kaynaşlı kaynaşlı olalı böyle düzgün karakterli başkan görmedi.
Akgenc 1 yıl önce
Erol başkanımızın projelerini kendi projesi gibi gösterip üstüne çökmek kolay.. yeni proje toplamak ise seni aşar başkan. kaynaşlı hakketi ama bunu..
ahmet81 1 yıl önce
Başkan yine şov peşinde.. seçime az kaldı başladı proje toplamaya..ama gel gör ki taş üstüne taş koymadı..yazık..
aydin81 1 yıl önce
herkesin maske taktığı yerde başkan yine başına buyruk devam.. oradaki insanlara azıcık saygı..
DÜZCELİ 1 yıl önce
DÜZCE ESKİ SANAYİ CARŞISIDA 38 SENEDİR Bİ TAŞINAMADI İLCE DAHA AZİMLİ CIKTI HELÂL OLSUN KAYNAŞLIYA.
Yeni Sayımız