banner851

banner614

YAĞIŞLI HAVA NE KADAR DAHA ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK?

banner619

Dün akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağışın ardından sel ve taşkın felaketiyle sarsılan Kaynaşlı’da metrekareye son 24 saatte 51 kilogram yağış düştü. Bu verilerle Kaynaşlı Türkiye’de en çok yağışın düştüğü yer oldu. Kaynaşlı’da yaralar sarılmaya çalışılırken Meteoroloji’den Düzce için turuncu kodlu uyarı geldi.

banner846
Kaynaşlı 14.06.2021, 15:15 14.06.2021, 18:15
2074
banner844

Düzce’yi dün akşam saatlerinde etkisi altına alan kuvvetli sağanak yağış Kaynaşlı’da felakete dönüştü.

İlçeye bağlı Karaçalı ve Çele mahallelerinde çok sayıda ev ve işyeri sular altında kalırken su basarken cadde, sokak ve tarlalar göle döndü.

Öte yandan afete dönüşen yağışla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre metrekareye 50.8 kilogram yağışın düştüğü Kaynaşlı, son 24 saatte Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesi oldu.

İl genelinde etkili olan sağanak yağışta son 24 saatte metrekareye Yığılca’ya 13.8 kilogram, Akçakoca’ya 4.5 kilogram, Gölyaka’ya 1.1 kilogram ve Merkez’e 1.2 kilogram yağış düştü.  Çilimli ise 1 kilogram yağışla Düzce’de yağışın en az olduğu ilçe oldu.

BU HAFTA SAĞANAK YAĞIŞLA GEÇECEK

Kaynaşlı’da vatandaşlar ve belediye ekipleri selin neden olduğu tahribatın izlerini silmeye çalışırken Meteoroloji’den Düzce ve bölgesi için turuncu kodlu uyarı geldi. Buna göre hafta sonuna kadar kuvvetli sağanak yağış il genelinde etkili olacak. Vatandaşların kuvvetli yağışın ardından oluşabilecek sel, taşkın ve baskın gibi felaketlere karşı dikkatli olması istendi.  

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
İlyas Akyol 1 ay önce
Bu kadar rekor kıran yağışı sırf düzgün ve hakkaniyet çerçevesinde dinimizin gereğini dile getirebilecek cesaretiyle Müslüman gönüllerde taht kuran başkanı küstahça eleştirebilmek adına fırsat kollayanların gerçek yüzünü yine görmekteyiz. Bu tarz zavallılar kinleri de boğulacak. Çok başarılı şekilde devam eden ve gece de süren çalışmalarını gururla destekliyor ve başarılı buluyoruz. Tebrikler Birol başkana.
Düzceli 1 ay önce
Sağa sola sataşan, işini yapmaktan başka her şeyi yapan başkan mı? Yok canım kalsın, bu yönetim değişince ilk kayyumu buraya atayacağız merak etme
cash81 1 ay önce
milletin ahlakıyla uğraşıcagına işini yap
Kürşat Yılmaz 1 ay önce
Kaynaşlı'ya büyük geçmiş olsun, inşAllah milletin mayosu, şortu, başörtüsü yerine ilçenin altyapı sorunları ile uğraşan bir Belediye Başkanı'na sahip olurlar...
Düzceli 1 ay önce
Kaynaşlı halkı bu gerici insanı çok seviyor bayılıyor. Buranın Türkiye Cumhuriyeti olduğunu günü geldiğinde öğreteceğiz ama hiç şüphesiz.