banner851

banner614

“YILLAR ÖNCE İLK KONUŞANLARDANIM…”

banner619

Marketlerde temel ihtiyaçların dışındaki ürünlerin satışının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklanmasının ardından uzun süredir zincir firmaların neden olduğu mağduriyeti gündeme taşıyan Kaynaşlı Belediye Başkanı, karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Şahin, pandemi döneminde ilçede yürüttükleri çalışmalar nedeniyle tebrikler aldıklarını kaydederek, “Partilerden ihraç edildik! Ancak, ilkelerimizden hiçbir zaman taviz vermedik!” ifadelerini kullandı.

banner846
Kaynaşlı 04.05.2021, 13:15 05.05.2021, 16:58
1407
banner844

Kısıtlama dönemlerinde temel ihtiyaçlar dışında faaliyet gösteren esnafın kepenk indirirken her çeşit ürünün satışının yapıldığı zincir marketlerin açık olması haksız rekabete neden oldukları gerekçesiyle gündem olmuş ve sıkça eleştirilmişti.

İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili harekete geçerek 81 ilin valiliğine ‘Market tedbirleri Genelgesi’ gönderdi. Buna 7 Mayıs'tan itibaren marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışı yasaklandı.

Genelgenin ardından kısıtlama dönemlerinde esnaf kapalı kalırken zincir marketlerde her türlü ürünün satılmasına karşı olduğunu her fırsatta söyleyen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den yine gündem olacak bir açıklama geldi.

“YÜZLERCE TEBRİK ALDIK”

Salgın sürecinde bir yandan Kaynaşlı’daki hizmetlerine devam eden, bir yandan da zor günler geçiren  esnaf ve vatandaşa destek olmak için çalışmalar yürüten Şahin, “Pandemi sürecinde her kesime destek verdik, her kesimin sesine tercüman olduk... Yaptığımız bu çalışmalar ile hem bölgemize, hem de ülkemize örnek olduk. Yüzlerce tebrik ve telefon mesajları aldık...” ifadelerini kullandı.  

“ZİNCİR MARKETLERLE İLGİLİ İLK KONUŞANLARDANIM”

Zincir marketlerle ilgili AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı döneminden itibaren görüş belirttiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Zincir marketlerin gıda ve temizlik ürünleri dışında başka hiçbir mamul satmamaları gerektiğini ilk söyleyenlerdenim! Hatta uzun yıllar önce AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde birçok basın toplantısında ve televizyon programında dile getirmiş idim. Bugün gelinen nokta da esnaflarımız adına güzel bir karar alınmış oldu... Esnaflarımıza hayırlı olsun...” sözleriyle karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“DOĞRULARI SÖYLEDİK, PARTİLERDEN İHRAÇ EDİLDİK, TAVİZ VERMEDİK!”

Siyasi yaşamının başından bu yana oturduğu her koltuğu vatandaşın lehine kullanmak için çabaladığını belirten Şahin, “Allah'a sonsuz şükürler olsun ki, bulunduğumuz her makamı halkımızın lehine kullanmaya gayret ettik... Her zaman her yerde çekinmeden ve korkmadan doğruları söylemeye çalıştık... Partilerden ihraç edildik! Ancak, ilkelerimizden hiç bir zaman taviz vermedik! Bundan sonra da yolumuza aynı inanç ile devam edeceğiz. Şu ölümlü dünya da, gök kubbe de hoş bir seda bırakabilirsek, ne mutlu bize...” cümlelerine yer verdi.

Yorumlar (9)
kaynaşlı 3 ay önce
en iyi bildiği hizmet şovmenlik başka icreatı yok kapasite yok
Bence 3 ay önce
Fetoculari agirlaman değerinizi dusurdu
Kaynaşlıdan vatandaş 3 ay önce
Doğru söylüyorsun başkan oğluna mini hal açtın oradan alışveriş yapalım sen kazan hani sözde halkı düşünüyorum diyorsun ya
MHP nin ayıbı 3 ay önce
MHP gitti en çalışkan belediye başkanı olan Birol Şahini haksız yere ihraç etti. Geriye maaş ödemeyi beceremeyen, bu yoklukta heykel diken, köy gibi yere 500 bin liralık makam aracı çeken tuhaf adamların eline kaldı. Bu kafayla işleri zor.
düzce 3 ay önce
Sen hep hakkı söyledin başkanım. seni seviyoruz
Mehmet 3 ay önce
Ne ilkeleriymiş ya ne ilkesi arkadaş çöp kutuları dolmuş ağzına kadar taşmış bu adam da orada röportaj veriyor. El insaf ya. Bıkmadınız dini kullanarak siyaset yapmaktan arkadaş. Kalk da hizmet yap hizmet ne işini gördük senin. Üçköprüdeki çöplerin halinden haberin yok senin sanırım ya? Hesap günü geldiğinde bunun hesabını nasıl vereceksin sen?
duzcelı 3 ay önce
marketlerle ılgılı konustugu ıcınmı ıhrac edılmıs abı
seviyoruz Birol başkanı 3 ay önce
Doğruları söylediği için ihraç edildi.
Öz hakiki İrlandalı 3 ay önce
Başkan ne mutlu sana dünya makamını lider sultasını elinin tersiyle ittin hak neyse doğru neyse onu söyledin sen adam değil adamın hamaddesisin ellerinden öperim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın