banner851

banner614

ZOR DURUMDA OLAN ESNAF İÇİN HAREKETE GEÇTİ

banner619

Kaynaşlı Belediyesi’nden yeni tip koronavirüs (COVİD 19) salgını döneminde ekonomik açıdan zor günler yaşayan esnafa destek geldi. Başkan Birol Şahin, belediyenin kiracısı olan ancak iş yerini kapatmak zorunda kalan esnaftan kira almayacaklarını duyurdu. Kaynaşlı Belediyesi Denetimli Halk Otobüsleri’nin belediyeye ödedikleri ücrete de sokağa çıkma kısıtlamaları bitene kadar yüzde 50 indirim yapılacak.

banner846
Kaynaşlı 15.12.2020, 15:15 15.12.2020, 14:42
1474
ZOR DURUMDA OLAN ESNAF İÇİN HAREKETE GEÇTİ
banner844

COVİD-19 salgını döneminde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için adım atan Kaynaşlı Belediyesi salgın nedeniyle ekonomik dar boğaza girilen nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan dönemde kiracıları olan esnaflardan kira bedeli almamıştı.

Bu süreçte denetimli özel halk otobüslerinin de belediyeye ödedikleri ücrette yüzde 50 indirim uygulanmıştı.

Salgın hastalığının etkisini göstermeye başladığı ilk günlerden itibaren vatandaşın ve esnafın yanında yer alan Kaynaşlı Belediyesi’nden yeni bir adım geldi.

Başkan Birol Şahin, “İş yerini kapatmak durumunda kalan belediyemiz kiracılarından kira almayacağız... Ayrıca sokağa çıkma yasağı sonlanıncaya kadar Kaynaşlı Belediyesi Denetimli Halk Otobüslerinden, belediyemize ödedikleri ücrette %50 indirim yapacağız...” cümleleriyle yeni destek adımlarını kamuoyuyla paylaştı. 

Başkan Şahin, bu dönemde esnafın yanında olmamakla eleştirilen belediyelere de “Esnaflara destek olmak hususunda örnek oldu isek ne mutlu bize...” sözleriyle atıfta bulundu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Halktan Biri 7 ay önce
Halk otobüsleri yol ücreti zaten sivil 5 tl . Halk için de indirim yapın da halkta sevinsin.
İNSAN 7 ay önce
BIRDE ESNAFA OLAN BORÇLARINIZI ODESINIZ ESNAFA DESTEK OLMUŞ OLURSUNUZ..
feriha 7 ay önce
Başkan , denetimli halk otobüslerinin belediyeye yapacağı ödemelerde %50 iskonto vatandaşın faydasına olacak mı ? Vatandaş bu mantıkla bilet fiyatlarını %50 indirimli ödeyecek mi ?Yoksa pandemi süreci adı altında yine birilerinin çarkına su mu taşınmakta?
16°
az bulutlu