Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, birileri tarafından basına servis edilen görüntülerde  belediyenin zan altında bırakıldığını belirterek “Kum ocağı ve şantiye belediyeye aittir.Kendi aile içindeki kavgayı ve tartışmayı belediye çalışanlarını ve meclis üyelerini de tahrik ederek tezgahlanmış bir harekettir.” dedi.

 

Başkan Kılıç, hakkında çıkan iddialara açıklıkla cevap verdi. İddiada Belediyenin Uğur Suyu’ndan yasal olmayan şekilde hafriyat aldığı ve bunun görüntülerle kaydedilmek istenirken kavganın çıktığı” iddia edilmişti. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, söz konusu alanın Belediyenin kum ocağı olduğunu yasak ve tehlikeli alan olduğu için belediye çalışanlarının vatandaşları uyardığını aktardı.

 

Erol Türkyılmaz’ın kardeşinin şikayeti üzerine Beyköy Belediyesi Encümen Kararı ile evinin mühürlendiğini aktaran Başkan Kılıç,  Türkyılmaz’ın kendi ailesi arasında kavgayı büyüterek  belediye çalışanları ve meclis üyelerini tahrik etmeye çalıştığını söyledi. Kılıç, son tartışmanın ardından durumun mahkemeye intikal ettirildiğini ve hukuki sürecin de başlatıldığını aktardı.


Haber;S.KAŞKIR