Düzce Belediyesi, kentin çehresini değiştirecek farklı çalışmalara imza atmaya devam ederken ekim ayında belediyecilik atağına kalktı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve geldiği günden bu yana üzerinde çalıştığı 3 projenin ihale aşamasına geldiğini ve bu ay içinde sürecin tamamlanacağını kaydetti.

İhaleler yapılıyor

Başkan Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İki yıldır gece gündüz demeden, büyük bir titizlikle üzerinde çalıştığımız, kaynağını bulduğumuz projelerimizi ihale aşamasına getirdik. Düzce Modern Sanayi Sitesi Projesi, Düzce İçme Suyu Arıtma, Ana İsale Hattı ve Deposu Projesi,  Azmimilli İlköğretim Okulu Projesi İhaleleri 4, 21 ve 28 Ekim’de.” cümleleriyle sorunlara kökten çözecek projelerle ilgili müjdeyi verdi. 

‘Kronikleşmiş sorunları çözüyoruz’

Özlü, Düzce’yi güzel bir kent görüntüsüne büründürmek için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini kaydederek, “Düzce’nin kronikleşmiş bütün sorunlarını çözüyoruz. Çözmeye devam edeceğiz. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kötü görüntü ortadan kalkacak

Küçük Sanayi Sitesi’nin arkasına yapılacak olan Modern Sanayi Sitesi Projesi’yle zamanla büyüyen kentin içinde kalan Eski Sanayi Sitesi taşınacak. Sanayinin bulunduğu alanda ise kente değer katacak bir dönüşüm projesi hayata geçirilerek kötü görüntünün yerini modern ve güzel bir alan alacak.

İçme suyu problemi tarih olacak

Düzce İçme Suyu Arıtma, Ana İsale Hattı ve Deposu Projesi’nin başlamasıyla da Düzceliler’in yıllardır özellikle yaz aylarında susuz kalmasına neden olan eski ve sağlıksız su altyapısı tarihe karışması için adım atılmış olacak. Yeni depoyla su kapasitesi arttırılacak. Projenin ikinci aşamasında da Düzce Merkez’deki 56 mahallenin su altyapısı baştan aşağı yenilenecek. Azmimilli İlkokulu da yeniden inşa edilerek prefabrik yapıdan kurtulacak. Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması sağlanarak Düzce eğitimine değer katılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN