Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak kabul edilen, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. Yıldönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı için Düzce’deki ilk tören Anıtpark Meydanında düzenlendi.

Anıtpark’taki Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin çelenk sunma törenine Düzce Valisi Cevdet Atay, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, kamu kurum amirleri, askeri erkan, emniyet mensupları ve gaziler katıldı.

Tören birliklerinin yerini alması ile başlayan törende, Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Atatürk anıtına çelenk sundu. Anıtpark Meydanında düzenlenen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Düzce Valisi Atay, Tebrikleri kabul etti.

Düzce Valilik binasında düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Kabul Töreninde, Düzce Valisi Cevdet Atay, törene katılan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kamu kurum amirlerinin tebriklerini kabul etti.

Kabul töreninin ardından, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı Düzce Valilik Binası önünde devam etti. Halka açık olarak gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okunurken, Düzce Valisi Cevdet Atay, tören alanında Düzce halkının 30 Ağustos Zafer Törenini kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Törenleri, günün anlam ve öneminin okunması, öğrencilerin şiir okumaları ve resmi araç geçinin ardından sona erdi.

HABER: Savaş ARI