Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 18 Ocak’ta partisinin grup toplantısında, Düzce’ye gelen CHP heyetinin gözlemlerine ilişkin raporunun okumasının ardından başlayan videolu atışmada ikinci raunt…

Videolu atışmada ikinci perde

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, daha önce CHP Lideri’nin kentin hava kirliliği problemine ilişkin sözlerine video klip ile yanıt vermiş, Özlü’nün bu adımına CHP Düzce İl Başkanlığı’ndan karşı hamle gecikmemişti.

‘Düzce boşanma şampiyonu’ sözlerini hedef aldı

Özlü, merakla beklenen ikinci videoyu yayınlayarak bu kez Kılıçdaroğlu’nu Düzce’deki boşanma oranlarına ilişkin sözleri üzerinden hedef aldı. Kılıçdaroğlu’nun kürsüden okuduğu raporda bir lokanta sahibinin ‘Düzce boşanma şampiyonu’ sözlerini aktarmasını ti’ye alan Özlü, ‘Biz sizi hesap uzmanı bir maliyeci olarak biliyorduk’  dedi.

‘Lokantacıdan istatistik alan, hâkimden yemek tarifi alır’

Özlü, lokantacıdan boşanma istatistiği alan mahkeme hâkiminden de yemek tarifi alır diyerek, Düzce’deki boşanma oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu söyledi.  Video boyunca fonda Levent Yüksel’in ‘Dedikodu’ isimli şarkısı çaldı, video serisinin devam edeceği belirtildi. Şimdi gözler CHP Düzce İl Başkanlığı’nın Başkan Özlü’nün videosuna vereceği yanıta çevrildi.

Özlü videolu yanıtında, ‘Kemal Bey, biz sizi hesap uzmanı bir maliyeci olarak biliyorduk. Lokantacı esnafından boşanma istatistikleri almak hesap uzmanı bir maliyeciye hiç yakışıyor mu? Lokantacı esnafından boşanma istatistiklerini alırsanız mahkeme hâkiminden de yemek tarifi almanız gerekir. Kemal Bey, boşanma istatistikleri adliyeden alınır. Bu kayıtlara göre Düzce’deki boşanma oranı Türkiye ortalamasının altındadır.’ ifadelerini kulandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN