banner851

banner614

28.07.2021, 12:38 720

MECLİS ÜYELERİ DE SAHAYA İNMELİ...

Düzce Belediye Meclis Üyelerinin seçimler sonrasında, eş dost, akraba, partili düğün, açılış ve cenazelerden başka halkın arasına pek girmediği kanısındayım.

Belediye meclis toplantıları ile komisyonlar için bir araya gelen Düzce Belediye Meclisi Üyelerinin dört tanesi İYİ Partili, üç tanesi CHP’li, geri kalan çoğunluk ise AK Partili’dir. Haydi diyelim ki, bunların bir kaçı başkan yardımcısı zaten işin içindeler, işleri yoğun. Ya diğer özellikle çoğunluk olan AK Partili belediye meclis üyeleri hiç özel günler hariç halkın her kesimini gezer de dert dinler mi? Ben hiç şahit olmadım. Diğer partililerin meclis üyeleri de aynı. Sadece, meclis toplantıları ve komisyondaki görevleri hariç, hiç sahada yoklar.

Belediye Başkanımıza oy veren seçmen, aynı oyları size de vermedi mi sayın meclis üyeleri? Belediye Başkanı sık sık çıkıp basın yoluyla, yaptığı yapacağı çalışmaları anlatıp bilgilendiriyor. Vatandaşın hepsi bunları takip edemiyor, ya da vakit ayıracak zaman bulup haberleri izleyemiyor ve kafası karışık. Bazı konuları bilmiyor, kendi kendine yorum yapıyor.  Sık, sık da “Bizlere, şu ne olacak, bu ne olacak, şu sorun var, bu sorun çözülecek mi?” gibi sorular yöneltip bilgi almaya çalışıyorlar. Halkın ne dediğini, öğrenmek istediğini bilmek isterseniz, size bazı önerim var; sayın meclis üyeleri: En iyi halkın ne düşündüğünü, memnuniyetini öğrenmenin yolu, otobüs durakları, halk otobüslerinin içidir. En çok da mahalleleri gezmekten geçer halkın nabzını tutmak. Çay ocakları, esnaf ve sanatkârların aralarına karışmaktır. Bakın şimdi Öncü Televizyonu’nun ihbar hattına her gün onlarca istek, şikâyet, sorun gönderiliyor. Bunlar size niye gelmiyor? Halk sizle ulaşmıyor demektir. Seçimden seçime gidiyorsunuz çünkü halkın arasına.  Sonra 5 yıl, sade vatandaş sizi göremiyor.

Ne muhalefetin, ne iktidarın meclis üyelerini halkın çoğu tanımıyor bile. Tanıyanlar ya partilileri, ya da kendi çevresi, basın mensupları ve dostları oluyor.

Bu seçmen Belediye Başkanımıza iki oy verdi, size bir oy mu verdi yani?  Size de bir oy, Belediye Başkanımıza da bir oy verdiğine göre, siz de seçilen olarak halkın arasında olacaksınız. Görev dağılımı yapın, mahalleleri,  gezecek, halkı dinleyecek yerleri planlayın, paylaşım yapın. Sorunları, istekleri, memnuniyetleri, memnuniyetsizlikleri tespit edin. Hep belediye ile de ilgili olmaya bilir. Elektrik, doğalgaz,  internet, sağlık, asayiş gibi konuları da anlatır belki bu halk size.

Aldığınız bilgileri ilgili kurumlara, birimlere ileterek sorun ve isteklerinin hal olması için rehber olun.

Hepsini bir rapor haline getirip, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza,  Valimize,  hatta kendi parti başkanlarınıza ve de ilgili kurumlara iletin. Bence, 5 yılda bir halka oy istemeye gidenlerin,  seçildikten sonra 5 yıl da en az üç ayda bir halkın arasına karışması şarttır.

Bence gidin, gidin, hiç bir şey olmazsa halkla tanışır, gönüllerini alırsınız. Memnun kalırlar, hayır dualarını bile alırsınız. Belki tekrar oylarını sizlerin partilerine verirler.

Dağılın şöyle Düzce’nin halkın yoğun olduğu yerlere. Sizin de bilginiz artar, halkı da bilinçlendirirsiniz. Ortalıkta gezen,  aslı olmayan, olan konular hakkında bu seçmene açıklama getirirsiniz.

Herkese sağlıklı ve huzurlu günler dileğiyle, hoşça kalın.

Yorumlar (9)
vatandaş 2 ay önce
Hepsi işlerinin Ticarethanelerinin başında yoğunlar.
hasan yılmaz 2 ay önce
sayın erkan Dinçer sahalarda düzcenin hava kirliliği konularında koşturmakta.Doğa gezileri halkı yönlendirmekte tebrik ediyorum
RIZA 2 ay önce
DÜZCE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ TANISAN NE OLUR TANIMASAN NE OLUR KİME NE YARARLARI VAR ALLAHI OLAN SÖYLESİN.
LÜTFİ IŞIK 2 ay önce
ÇOK DOĞRU YAZIYORSUNUZ SAYIN ŞERBETÇİ....HERŞEY OTURMAKLA HALLOLMUYOR Kİ...
Tatar Ramazan 2 ay önce
Hepsi aynı. IP te çarka ayak uydurmuş. Chp de desen üçün birini de gören yok.
naim 2 ay önce
erkan Dinçer hocam gibi 3 tane meclis üyesi olsa düzcede hava kirliliginin önünü geçilir osb 1 ve 2 düzenli denet lenirse
DüZceli 2 ay önce
Sayın Meclis üyeleri şirketlere girin ornegın Düzce Beltur mudur olarak getırılen sayın Erdem Yılmaz’ı kım getırdı kimin adami altına neden araba verıldı neden tesıslerde eski personel kalmadı neden Erdem yılmaz kendı ekıbını kuruyor Beytullah Yılmaz’la akrabalığı nedır duZce kasrıda neden yapılacak işleri o yaptırıyor neden duZceden biri degılde Bolu’dan getırıldı yapılan işlerde teklıf alınıpmı yapıldı neden Erguvan sosyal tesıslerındekı bütün personel degıstırildı beltur artık ele alınıp ıncelenmesi lazım yapılan ısler
vatandaş 2 ay önce
sahaya faruk özlü insin yoksa. 1 vekil anca alacak akparti yoksa sayın cumhur başkanımızın ipini cekecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın