Kaza, TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli mevkiinde dün gece saat 22:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul istikametine seyir halinde olan Gökhan Tekinalp idaresindeki minibüs, sürücüsünün bir anlık dalgınlığı sonucu önünde seyir halinde olan Mehmet Aygün idaresindeki kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile minibüs adeta ikiye bölündü. Yaşanan kazada minibüste yolcu olarak bulunan Ahmet Gül hayatını kaybederken, sürücü Gökhan Tekinalp ise yaralandı.Kamyon sürücüsü Mehmet Aygün’ün haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Servis, UMKE, AFAD ve Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ekipler geldi.

Yaralı sürücü sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalesinin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hurdaya dönen minibüste sıkışarak can veren Ahmet Gül ise itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarılmasının ardından aynı hastanenin morguna götürüldü.
Kamyon sürücüsü Mehmet Aygün olayın şoku ile kazanın nasıl olduğunu anlamadığını ve minibüsün kendisinin kullandığı kamyona hızlıca çarptığını söyledi.Kaza nedeniyle TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli kesimi İstanbul istikametine trafik bir süre tek şeritten sağlandı. Araçların yoldan kaldırılmasıyla trafik tekrar normale döndü.Polisin kazayla ilgili incelemesi sürüyor.

Haber: Ö. YILMAZ