Türkiye Muhtarlar Deneği Düzce Şubesi 13. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Dernek toplantı salonunda yapılan kongrede Aybaşı Köyü Muhtarı ve mevcut başkan Yaşar Çengel ile Günbaşı Köyü muhtarı Ayhan Özfatsalıar’ın listeleri yarıştı.

Kongrede 109 delegeden 106’sı oy kullandığı. Oy kullanan delegelerden 63 oy alan mevcut başkan Yaşar Çengel Güven tazelerken, Ayhan Özfatsalıar ise 40 oyda kaldı.

“Daha iyi işler yapmak için daha fazla zaman harcayacağız”
Yapılan seçimler sonrasında güven tazeleyen Yaşar Çengel, ikinci kez seçilmiş olmaktan duyduğu mutluluğu belirttiği konuşmasında şunları kaydetti:

“2 listeyle seçime girdik. Seçim sonucunda bizim listemiz, benim ismimin olduğu liste ikinci kez seçildi. Bundan sonraki sorumluluğumuzun biraz daha ağır olduğunu, daha iyi işler yapmak için daha fazla vakit ayırarak işlere daha fazla ehemmiyet göstereceğiz. Biz sadece muhtarların sorunlarını değil tüm Düzce’nin sorunlarıyla uğraşan bir yapıya geldik artık. Biz zaten bir bütündük. Burada şu anlık görevi yürütme, bayrağı taşıma görevi bizlere verildi.”

Haber: H. GÜRSOY