banner851

banner614

16.09.2021, 14:30 1420

MUTFAK SANATLARI MERKEZİ VE DOĞAL ÜRÜNLER…

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve geldiği günden itibaren önem verdiği Mutfak Sanatları Merkezi, 17 Eylül Cuma gününden itibaren halkımızın hizmetine açılıyor. Önceki gün basına tanıtılan bu merkezde,  Bir “Etnik Ebru” gibi olan Düzce’nin kendine has yiyecek, içecekler insanımıza sunuluyor.

Tesis çok modern. Düzce’nin gerçekten asaletine uygun, ve kısa zamanda tanınan marka bir şehir olmasında çok büyük pay olacak olan Mutfak Sanatları Merkezi’ni Düzce’ye kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü başta olmak üzer tüm emeği geçenlere halkımız adına teşekkür ederiz. 

Düzce halkı, bu tesise bir gün konuk olsun. Ailece ve misafirleriyle gitsinler. Benim düşündüğüm gibi karara varacaklar. Gerçekten harcanan paraya değmiş. Düzce’ye ve Düzceliye yakışan bir merkez olmuş. Yani, Sayın Başkanımız Özlü’nün de ifade ettiği gibi restoran değil, tam anlamıyla Mutfak Sanatı’nı gerçekleştirildiği bir yer. Yemek gurmeleri de gitsin.  Gastronomi dedikleri bu mide ve sağlık dostu yiyecek- içecekler gerçekten bir sanat haline döndürülmüş.

DOĞAL ÜRÜNLERİN BÖLÜMÜNE MUTLAKA UĞRAYIN

Burada sadece sizin beğeninize sunulan yöresel ve geleneksel mutfak yemeklerinin yanı sıra, Düzce’de Kadın kooperatiflerinin ve yine kadınların elinin değdiği bir yerli firmanın da doğal ürünleri halkımız için satışa sunuluyor. Doğal yiyecek, içeceklerin satışa sunulduğu alan ise yine Mutfak Sanatları Merkezi içinde ayrıca oluşturulmuş bir bölümde. Eğer, Mutfak Sanatları Merkezinde konuk olmak isterseniz, size tavsiyem bu doğal ürünlerin satışa sunulduğu bölümü de mutlaka uğrayın. Doğal, sebzeli tarhanalar, markanalar, erişteler, reçeller, meyve suları, zeytin yağlar sizlerin beğenisine sunulmuş.

DÜZCE İNSANIN BECERİSİ KAZANÇ OLSUN

Demek, Yemek Sanatları sadece masanıza servis edilecek çeşitli yiyecek- içeceklerden oluşmuyor. Burada kadınlarımızın ve yerli firmaların ürünleri, hem doğal, hem taze olarak siz konuk olacakların hepsi için satışa sunuluyor. Böylece, bizim marifetli, üretime katkı sağlayan kadınlarımız ve  insanımız da kazanç elde edecektir.

Düzce için çok önemli bir yatırım olan Mutfak Sanatları Merkezi, atıl duran eski bir tesisin yerine inşa edilmesi ise yine biz Düzceliler için tekrar kazanılmış büyük bir zenginlik olacaktır.

Düzceli, buraya konuk olduğu gün,   eğer bir misafirini de ağırlayacaksa, bu güzel eseri çok beğenecek ve  gurur duyacaktır, eminim.

Düzce’mize, Düzce insanına hayırlı olsun.  Diğer yatırımlarında, yakında bizlerin hizmetine sunulacak olmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Hoşça kalın, sağlıkla ve huzurla yaşayın.

Yorumlar (9)
Ali 1 ay önce
sayın yazar...sizi davet etmeseydiler yine de aynı yazıyı yazar mıydın...bunun şu an kime ne faydası var .....bu yatırım şu an hangi acil ihtiyacı karşılıyor....kim Allah Razı olsun ..demiştir sizce bu işe..hiç yapılmasın demiyoruz ama yatırımların da bir öncelik sırası olmalı ...
Madur 1 ay önce
O kadar içten anlatıyo ki her halde askari ücretliler hitap edecek orası Burak'ın masal anlatmayı bir sene sonra bakacaz oraya kim konacak her zamanki gibi
vatandaş 1 ay önce
kervan kavşağı dururken bence ölü yatırım bu proje. bunun yerine kervana dal-çık yapsaydınız daha faydalı olurdu.
Hüsamettin killibacak 1 ay önce
Böyle bişey yapılacağına bu yapılan parayla garibana yardım edilebilirdi hergun yemek dagitilirdi okul ihtiyaçları giderilirdi duzcenin kültürünü öğrenmek isteyen esnaflarımıza lokantalarimiza gider öğrenir yemek kültürünü ama doğru ya hep esnafı bitirme derdinde oldukları icin
Madur 1 ay önce
Bakalım burayı kime peş keş çekecekler her zamanki gibi
ali 1 ay önce
nihayet Düzce'de böyle bir tesis yapılmış.hem büyük hem birçok ilde var.çok sevindim bir düzceli olarak
Düzceli.. 1 ay önce
Kendi yaptıklarını yıkmaktan başka ne yapıldı.. 18 yıllık binayı yıkıyor, yerine biraz daha teferruatlısını yapıyorsunuz.. Önceliği neydi, Düzce için.. 15 temuz parkı gibi onu da verirsiniz..
Ibrahim akbas 1 ay önce
once hayirli olsun fakat
adres nerde nerede acildi
fiatlar nedir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın