Düzce’de Kurban Bayramı coşkusu yaşanıyor. Düzce’de sabahın erken vaktinde vatandaşlar, Bayram Namazı için il genelindeki camilere akın etti.

Düzce Valisi Cevdet Atay Bayram Namazını Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve diğer kurum amirleri ile birlikte Merkez Büyük Camii’nde kıldı.

Düzce’de geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu Kurban Bayramında da protokol bayramlaşması geleneğini bozmayan Vali Atay, bayram namazı sonrasında cami avlusunda il protokolü ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Camii çıkışında vatandaşlara çikolata ikram edilirken, Vali Atay küçük çocuklara bayram harçlığı verdi.

Vali Atay bayramlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, tüm İslam Alemi ve Düzce halkının Kurban Bayramını en içten dileklerinle kutladığını belirtti. Düzceli vatandaşlardan bayram süresince trafik kurallarına uymalarını isteyen Vali Atay, “Tüm vatandaşlarımızdan bayram süresince trafik kurallarına uymalarını ve seyahat ederken mutlaka ama mutlaka emniyet kemelerini takmalarını rica ediyorum” dedi.

Vali Atay bayramlaşma programının ardından Şehit Osman Çatana Polis Merkezi, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve diğer resmi kurumları ziyaret ederek, Kurban Bayramında görev yapan kamu personelleri ile bayramlaştı.