“GELECEK VAAT EDEN BİR KADRO KURDUK.”

Nedim Akbulut, Öncü Spor Servisine yaptığı özel açıklamasında “Geçen sene futbolcularımız performans olarak iyi seviyedeydi ve bu yüzden bazı futbolcularımızı elimizde tutamadık. Piyasa yaptılar, üst lige giden de oldu, daha bütçeli takımlara gidenler de oldu. Onların yerini doldurmak için yönetim kurulu ile beraber hummalı bir çalışma yaptık. Ucuz maliyetli ama gelecek vadeden futbolcuları ve tecrübeli iyi futbolcu ama da daha önce kariyerlerinde düşüş yaşamış futbolcuları aldık.” İfadesine bulundu.

 “ BÜTÇEMİZ MÜSAİT YENİ TRANSFERLER OLABİLİR."

Yeni transferler konusuna değinen Nedim Akbulut,” Şu anda 22 kişilik kemik bir kadromuz var. Sahaya çıkıp idmanlarımız yaptıktan sonra eksiklerimize göre bu grubun içine birkaç oyuncu daha ekleyebiliriz. Bütçelerimiz doğrultusunda hareket ettik, bütçemizde şu an  bütçemizde açığımız var. Yani şöyle bir açığımız var; bütçemizi tam kullanmadık. Futbolcular transfer politikamıza uygun olduğu için bir iki tane daha futbolcu alma opsiyonumuz var. Takımımıza bakacağız, gençlerimiz takıma adapte olursa istediğimiz performansı gösterirse o zaman devre arasına kadar bu kadro ile devam edip ondan sonra gideceğimiz yola göre bir iki tane daha futbolcu aramıza katabiliriz. “dedi.

“İMKAN OLURSA, KAMP DÜŞÜNÜYORUZ.”

Yeni Sezona 50 gün varken çalışmalara başladıklarını da söyleyen Akbulut, sözlerini sürdürdü.” Bu dönem için Kamp düşünüyoruz ama biliyorsunuz kamplar pahalı. Birkaç yer ile görüşüyoruz duruma göre netlik kazanacak. Biz kendi tesislerimizde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama kampta her şey var orası kadar olmuyor. Kamp takımın birlik ve beraberliği için çok önemli.

“ TEK TAKIM DEVANTAJ.”

Düzce81 Yıldızspor’un Bölgesel Amatör Ligde yer alamamasını, Cumayeri Belediyespor’un baş vurusuna karşın kabul edilmemesi yüzünden Çilimli Belediyespor’un bu ligde yalnız kalmasının avantaj mı, dezavantaj mı? şeklindeki Öncü Spor Servisinin sorusunu da yanıtlayan tecrübeli teknik adam Akbulut; “Ligde tek takım kalmak bizim için bir dezavantaj. Şehrimizden bildiğimiz birkaç takım daha olması iyi olurdu. “İfadesinde bulundu.

“BAL 25 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK.”

Akbulut, açılamasında, Bölgesel Amatör Ligin 25 Eylül’de başlayacağını ve grupların ise henüz belli olmadığını, kendilerinin ise daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmek için önceden hazırlanmaya başladıklarını söyledi. 

Haber: Harun Can Şerbetçi- Selman Bozoğlu.