Küçük Sanayi Sitesi’nde yıllardır esnafların yapılması için büyük mücadele verdiği camii inşaatında mutlu sona gelindi. Bundan 3 ay önce kurulan ve İş İnsanı Ahmet Mutlu’nun başkanlığını yaptığı Küçük Sanayi Sitesi Cami Derneği tarafından başlanan cami inşaatı için, ilk kazma bugün düzenlenen törenle vuruldu.

Cami İnşaatı için düzenlenen törene, Cumhur İttifakını temsilen MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Demirciler Odası Başkanı Murat Geçici, SS. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, Pekintaş Fabrika Müdürü Faruk Darıyerli ve Küçük Sanayi Sitesi Cami Yaptırma Derneği Başkan ve yöneticileri katıldı.

Kurban kesiminin ve yapılan duaların ardından başlayan cami inşaatı çalışmalarının, 1 yıl gibi kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

Darıyerli: “Cami İnşaatı için üzerimize düşeni yapacağız”

Düzenlenen törenin ardından Öncü mikrofonuna konuşan Pekintaş Fabrika Müdürü Faruk Darıyerli, Pekintaş olarak cami inşaatı için üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade ederek, “Cami inşaatı için çalışmalara başladık. Düzcemiz’e hayırlı olsun, Küçük Sanayimiz’e hayırlı olsun. Uzun yıllardan beri Küçük Sanayi Sitesi’nin böyle bir açığı vardı. Heyet olarak bu organizasyonun içerisinde, bunu tamamlamaya çalışıyoruz. Bizlerde elimizden geleni yapacağız, yapmamız da gerekiyor zaten. Bu site şu anda faal halde, hemen hemen bütün dükkânlar dolu. Burada Camimiz ve sosyal tesisimizi de bitirirsek, daha uygun daha güzel hale gelecek burası. Cami yaptırma derneği de bütün yüreğiyle bu işe el koydu. Bizde üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Geçici: “Çalışmalara başlanması beni mutlu etti”

Küçük Sanayi Sitesi’nde en çok ihtiyaç duyulan camii inşaatı için çalışmalara başlanılmasının kendisini mutlu ettiğini ifade eden Demirciler Odası Başkanı Murat Geçici ’de, “Küçük Sanayi Sitesi’nde bugün yıllarca konuşulan, buradaki esnaflarımızın en büyük ihtiyacı olan camimiz için çalışmalar başladı. Bununla ilgili de buradaki dernek yöneticilerine, Küçük Sanayi Sitesi yönetimine, sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum ki, esnafımız bununla ilgili elinden geleni yapacaktır. Bizlerde üzerimize düşen vazifeyi üzerimize borç bilip yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Yılmaz: “Allah’ın Rızasını kazanmak için böyle bir işe girdik”

Camii inşaatında en çok emeği geçen Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz’da, “Allah hayırlı uğurlu eylesin. Burada bin tane dükkân var. Yakın bir zaman da TOKİ’de 300 tane dükkân yapacak. Burada en büyük eksikliklerden bir tanesi bir ibadethanenin olmayışıydı. Vakit namazlarını belki dükkânlarda kılabiliyoruz, ama sonuçta böyle bir ihtiyaç vardı, bunu da gördük. Dedik, ‘Ne yapabiliriz? Buraya cami inşaatına bir an önce başlayalım’ dedik. Buna önderlik etmek ve Allah’ın rızasını kazanmak için, böyle bir işe girdik. İnşallah kısa bir zamanda tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Ahmet Mutlu: “Camimizi 1 yıl içerisinde bitireceğiz”

Küçük Sanayi Sitesi Cami Derneği Başkanı İş İnsanı Ahmet Mutlu ise, cami inşaatına destek verenlere teşekkür ederek, şu ifadelere yer verdi:

“Hedefimiz 1 yıl içinde camimizi bitirmek. Yılbaşına kadar kaba inşaatı bitirmeyi amaçlıyoruz. Camimize en büyük desteği veren Pekintaş Firmasına ve diğer firmalara teşekkür ediyorum. Binamızın kolanlarını Pekintaş firması hallediyor, temelini ise biz kendimiz hallediyoruz kendi imkânlarımızla yönetim olarak. Türkiye’de 25 kişilik Cami Derneği yönetimi yoktur zannediyorum. Bizim 25 kişilik yönetim kurulu üyemiz var. Cami yaptırma kararını alalı 3 ay oldu. 3 ay içerisinde temelini atma aşamasına geldik. 2’inci 3 ayda kabasını bitirmeyi amaçlıyoruz, son 9 ayda da Camimizi bitireceğiz inşallah. Bizim hedeflerimiz budur.”

Haber: Savaş ARI