Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üniforma giymiş teröristlerinin Türkiye Cumhuriyeti ve seçilmiş hükümete karşı, devletin emanet ettiği silahları vatanın öz evlatlarına doğrultarak kalkıştığı hain darbe girişiminin üzerinden 6 gün sonra, 6 yıl geçecek.

Ülkenin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızarak, gerçek emellerini 15 Temmuz 2016'da açığa çıkaran ve 251 kişiyi şehit eden FETÖ'nün kanlı darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine, meydanları dolduran vatandaşların desteğiyle bertaraf edilmişti.

Türkiye, terör örgütü FETÖ’nün 2016 yılındaki hain darbe girişiminin 6. yıldönümüne hazırlanırken, İstanbul Çengelköy’de darbeci hainlere karşı koymaya çalışan ve açılan ateş sonucu yaralanan 15 Temmuz Gazisi Soner Uçan, Düzce Valisi Cevdet Atay'yı makamında ziyaret etti. Uçan ziyaretinde, o kanlı geceyi Vali Atay’a anlattı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu vatan ve millet için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize ise şükranlarını iletti. Ziyaret programının sonunda gazi Uçan, Atay’a İstanbul Kızkulesi Portresi hediye etti.