Kuvvetli yağışlarla birlikte Kaynaşlı Üçköprü Köyü’nde derenin taşmasıyla iş makinesi ile birlikte sel sularına kapılan kepçe operatörü Okan Bayrak’ın cenazesi, bugün vatandaşlar tarafından kaybolduğu bölgeden 30 kilometre uzaklıkta bulunan, Gölyaka ilçesine bağlı Köprübaşı Ömer Efendi Köyünde bulunmuştu.

Vatandaşların ihbarı üzerine arama – kurtarma ekipleri cesedin bulunduğu bölgeye yönlendirildi. Ekipler tarafından sudan çıkartılan Bayrak’ın cansız bedeni otopsi için, 112 Acil servis Ambulansı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürüldü.

Vali Atay taziye mesajı yayımladı

Düzce Valisi Cevdet Atay, Okan Bayrak için taziye mesajı yayımladı. Vali Atay mesajında, “İlimizde yaşanan su taşkınına müdahale için hareket halindeyken köprünün bir kısmının çökmesi sonucu sel sularına kapılan kepçe operatörümüz Okan Bayrak bulunmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kayıp vatandaşımızın bulunması için ilimizden ve il dışından arama – kurtarma faaliyetlerine katılan, gecesini gündüzüne takıp büyük bir özveri ile çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Cenaze programı belli oldu

İyi bir haber beklerken Okan Bayrak’ın ölü olarak bulunduğu haberi alan ailesi büyük bir acı yaşadı. Bıçkıyanı Köyü Muhtarı Cihan Bayrak’ın oğlu olan Okan Bayrak’ın naaşı,  bugün ailesi ve yakınları tarafından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Morgundan alınarak, baba ocağı Kaynaşlı İlçesine bağlı Bıçkıyanı Köyü’ne götürülecek.

Okan Bayrak’ın cenazesi Bıçkıyanı Cuma Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, aynı köy mezarlığında toprağa verilecek.

 Öncü Medya Ailesi olarak, Merhum Okan Bayrak’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm eş, dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.