Düzce Valiliği 23 Kasımda meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Düzce Merkez ve İlçelerde bulunan okulların 5 Aralık Pazartesi gününe kadar tatil edildiğini duyurmuştu.

Düzce’deki birçok öğrenci deprem şokunu atlatamamışken gözler okulların yarın açılıp açılmayacağı konusunda Düzce Valiliğine çevrilmişti.

Valilikten ise beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada Okulların 5 Aralık Pazartesi günü açılacağı duyuruldu.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Velilerimiz; 5 Aralık Pazartesi günü okullarımız açılıyor. Öğrencilerimizin güvenliği bizim önceliğimizdir. Tüm okul binalarımız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı denetim ekipleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmiş ve güvenli olduğu tespit edilmiş ve raporlar ilgili kuruma sunulmuştur.

Yaşanan deprem nedeniyle çocuklarımızın yaşamış olduğu korku ve endişeyi gidermek için okullarımızda kıymetli öğretmenlerimiz ve uzmanlarımızla beraber bir hafta boyunca sosyal aktivite ve rehberlik hizmetlerine ağırlık verilecektir.

“KIZ ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİMDEN MAHRUM BIRAKILDI” “KIZ ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİMDEN MAHRUM BIRAKILDI”

Zaruri sebeplerle okula gelemeyen öğrencilerimiz izinli sayılacaktır. Bu dönemde öğrencilerimiz serbest kıyafetle okula gelebilecektir. Okula dönüş ve uyum sürecini en sağlıklı şekilde geçirmek için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”