Son yıllarda hem turizm hem de sağlık alanında yapılan yatırımlarla gelişimini sürdüren Akçakoca'da ulaşımın iyileştirilmesine dönük de harekete geçildi.

Ölümlü kazaların sık yaşanmasına bağlı olarak Akçakoca’nın en riskli bölgelerinden biri kabul edilen Ketmenli Sapağı'nda yeni bir akıllı kavşak yapımına başlanıyor.

Akçakoca Belediyesi Mart 2018 oturumunda gündeme gelen Ketmenli Sapağı'ndaki kavşak konusu ile ilgili son meclis toplantısında üyelere bilgilendirme yapan Başkan Yemenici, şöyle konuştu:

"4 yıldır takip ettiğimiz bir proje"

“Bir çok acıya neden olan bölgeye yapılacak hastane ile daha da önem kazanan Ketmenli çıkışına çok kapsamlı yan yolları ve alt geçitli bir akıllı kavşak tasarımı uygulanacak. 4 yıldır takip ettiğimiz bir proje. İhalesi yapılan kavşak için yakın zamanda çalışmalar başlayacak.”

"SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verilecek"

Akıllı kavşağın görüş mesafesi dikkate alınarak batıya kayacağını belirten Başkan Yemenici, SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verileceğini ifade etti. Yemenici, yol kodunun yükseltilerek arıtmalar, sanayi sitesi bölgesine giriş ve çıkışların projede yer aldığını belirterek, alt geçit  ve menfezin de yapılacağı proje üzerinde şu anda karayolları uzmanlarının alan çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 

Haber: C.ÜSTÜNER