Adım adım takip ettiler, taş atarak durdurkları araçta bulunan para dolu çantayı çaldılar! Olay, bu sabah saat 11.30 sıralarında Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak üzerinde meydana geldi.


İddiaya göre olay şöyle gelişti: "Düzce'deki bir bankadan 58 bin TL çeken O.D., parayı bir çantaya koyarak cipe bindi. Şerefiye Mahallesi Uzunzade Sokak üzerinde ilerleyen lüks cipe taş atılınca O.D. aracı durdurdu. O sırada yanına gelen bir şahıs, "Yukarıdan taş attılar!" dedi. Sürücünün araçtan inip etrafa bakındığı sırada başka bir şahıs aracın ön sağ kapısını açarak içinde para olan çantayı aldı. Tekrar araca binip yoluna devam eden O.D. bir kaç metre ilerledikten sonra bankadan yeni çektiği paranın içinde bulunduğu çantanın araçta olmadığını gördü. Bunun üzerine taş atma yöntemi ile soyulduğunu anlayan O.D. hemen olayın yaşandığı yere geri döndü ve polise ihbarda bulundu."


58 bin TL'sini hırsızlara kaptıran vatandaşın şikayeti üzerine olay yerine gelen Hırsızlık Bürosu ekipleri çevredeki güvelik kameralarını incelemeye aldı. Kameralar ve O.D.'nin ifadesi doğrultusunda para dolu çantayı çalarak kayıplara karışan iki şahsın yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Öte yandan hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Sokak üzerinde taş atılarak durdurulan aracın sürücüsünü bir hırsız oyalarken, diğeri eğilerek aracın ön sağ kapısını açıyor ve çantayı alarak hızla uzaklaşıyor.


Haber: C. ÜSTÜNER