Bolu Belediye Meclis Toplantısında,  yabancı uyruklu mültecilere ‘Su ve katı atık giderlerine yüzde 10 oranında zam yapılması’ talebinin görüşmeleri sırasında söz alarak Düzce Belediyesi ve Düzce halkının iradesini eleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, Düzce siyasetinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

“Özcan ve Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü kıyas bile edilemez”

Özcan’ın Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce halkının iradesine yönelik sarf ettiği sözler ile ilgili kameraların karşısına geçen AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Özcan’ın Bolu’da daha önce koronavirüs salgınından ölen hastalar ile ilgili ‘Zaten bir ayağı çukurda’ açıklamasını hatırlatarak, “Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Başkanının Düzce ile ilgili kurmuş olduğu cümlelerle, bakın biz pandemi süreci boyunca AK Parti Düzce Belediyesi olarak bütün dezenfekte çalışmalarını, Gölyaka Belediye Başkanım dahil olmak üzere Düzce Belediyemiz dahil olmak üzere tüm Belediyelerimize maske çalışmaları, ayrıca Türkiye’de örnek gösterilecek olan esnafa tüm borçlarımızı ödedik. Yani Düzce Belediyesi pandemi döneminde Belediyeden alacağı olan tüm Düzceli esnaflara 45-50 milyon civarında ödeme yaparak borçlarını ödedi. Bu büyük bir kaynaktır Düzce için, aynı anda Bolu Belediye Başkanı ne yapıyordu biliyor musunuz?  Korona’dan ölen hemşerileri için Bolulu vatandaşlar için zaten bir ayağı çukurda diye açıklamalar yapıyordu. Biz bırakın Belediye Başkanı Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanıyla kıyaslamayı kıyas bile edilemez. Bunlara bir cevap olsun diye de söylemiyoruz ama biz Düzceliler olarak Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Partimiz başta olmak üzere bize oy veren vermeyen her kesimin Faruk özlüye nasıl sahip çıktığını çok iyi biliyoruz. Kendi insanlarına zaten bir ayağı çukurda zaten öleceklerdi demek hem Bolulular bir hakarettir, hem de Türkiye’de yaşayan insanlara bir hakarettir” diye konuştu.  

“Bolu’ya yakışmıyor, Türkiye’ye yakışmıyor”

Bolu’nun Özcan gibi bir Belediye Başkanını hak etmediğini savunan Keskin, “Dolayısıyla ırkçı ve faşist yaklaşımlarını bir kenara bırakırsak Bolu Belediye Başkanı Bolu’ya yakışmıyor. Bolu Belediye Başkanı Türkiye’ye yakışmıyor. Kendi memleketinde yaşayan insanlar, sığınmacılarımıza 10 kat fazla su parasını dile getirerek kendi Meclis Üyelerinin bile kabul etmediği bir Belediye oturumunda sadece şov yapmak, sadece insanları yumuşak karınlarını didikleyerek kendisini ön plana çıkarmakla toplumun bu hassasiyetleriyle oynaması açısından Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına zarar verebilmek için her şeyi yapmakta. Dolayısıyla biz Düzceliler olarak Bolu’da ki kardeşlerimizin böyle bir Belediye Başkanını hak etmiyor. Biz 5 belediyemizle il ve ilçe Başkanlarımızla AK Partiyle hepimiz milletimizin derdiyle dertlendik” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI