Aziziye Mahallesindeki fidanlık arazisinde yapımına başlanan yaşanan sorunlar nedeni ile yapımı duran, hatta bir dönem kapısına kilit vurulan 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaatından çalışmalar son aşamaya gelmesine rağmen resmi olarak açılış tarihi bir türlü verilemiyor. Müteahhitten kaynaklanan sorunlardan dolayı farklı zamanlar için açılış tarihi verilen hastaneyle ilgili son olarak Ak Parti Düzce Milletvekili Dr. Faruk Özlü’nün verdiği tarihte de açılış yapılamadı.

İlk olarak 2015 Aralık ayı sonunda biteceğini söylemişti

Birçok kez hastane inşaatını inceleyen Özlü, Ağustos aylarında yaptığı incelemede inşaatın yüzde 90 oranında bittiğini ifade ederek açılış sürecine ilişkin şunları söylemişti: “Hastane inşaatındaki son durumu görmek için bir araya geldik. TOKİ Başkanımızla ben geçen hafta görüşmüştüm. Hastane inşaatımız bitmek üzeredir. Yüzde 90 civarında bittiği bilgisini aldık. Gelecek ay bir aksilik olmazsa geçici kabulleri başlayacak. Yılsonunda da hastanemiz bitmiş olarak Düzce’deki vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.”

Kırmızı plakalı aracından inerek “hastane bitti” demişti

Takvimler aralık ayını gösterdiğinde Özlü’nün hastane hakkındaki bir diğer açıklaması 5 Aralık 2015 günü TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı olarak seçildikten sonra kendisi için düzenlenen karşılama merasiminde olmuştu. AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, kırmızı plakalı makam aracından iner inmez hastaneyle ilgili müjde vermek istediğini ifade ederek “Hastane inşaatımız artık bitmiştir ve TOKİ’ye teslim edilmiştir. Bundan sonraki süreçte hastanenin teşrifatı yapılacak.” demişti.

“En kısa sürede hizmete açacağız”

Özlü’nün hastane hakkındaki son açıklaması ise geçtiğimiz hafta hastane inşaatında yaptığı incelemede oldu. İncelemenin dikkat çeken noktası ise Özlü’nün hastanenin açılışı için verdiği Aralık ayının üzerinden iki ay geçmiş olmasıydı. Milletvekili Özlü daha önce hastane açılışıyla ilgili verdiği tarihleri unutmamış olacak ki bu kez tedbirli konuştu: “Hastanemizi en kısa sürede hizmete sokmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra peyder pey hastanemizin iç teşrifatını oluşturulan heyet gerçekleştirecek. Hastanemizi en kısa sürede hizmete açacağız” ifadelerini kullanarak net bir tarih vermekten kaçındı.


Haber:Y.SEVER