Düzce Belediyesi, merkeze bağlı Beslanbey mahallesinde hazineye ait olan alanda hayata geçirilecek olan modern sanayi sitesi projesinde ilk adım atıldı. Bugün sanayi sitesinin yapılacağı hazineye ait 51 dönüm alan ile ilgili tapu devir teslimi için imza töreni düzenlendi.

Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde düzenlenen törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yanı sıra, Düzce Valisi Cevdet Atay ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal katıldı.

“Çalışmalar 10 ayda tamamlanacak”

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'ye modern bir sanayi sitesi yapılması için uzun zamandır TOKİ ile birlike çalıştıklarını belirterek, "Burada 266 dükkanlık bir mdern sanayi sitesi inşaası olacak. TOKİ geçen sene Ekim ayında ihaleyi yaptı. Ancak işi alan firmanın düşük fiyat vermesinden dolayı, TOKİ ihaleyi iptal etti. TOKİ Başkanımıza bu projeyi kendimiz yapalım dedik. 13 dönüm belediye arazisini geri aldık. 51 dönüm hazineye ait arazinin de Düzce'ye satışı gerçekleştirildi. Tapu teslim töreni olacak. Modern Sanayi Sitesinin inşa edilmesinin ilk adımı atılmış olacak. Milli Emlaktan 51dönüm bize geçti. Sanayi çarşısındaki esnafların tavsiyeleri noktası 7 metreye 12 metre olacak. Arazi belediyeden inşaatı da Beltaş tarafından yapılacaktır. 63 dönüm arazinin tapularını almış oluyoruz.  10 ay sürecek ve üzerinde güneş panelleri olan, sosyal donatıları olacak. İlk olarak sanayi esnafına bu dükkanları tavsiye edeceğiz. Rayiç bedelin altında makul bir fiyatla eski sanayi sitesindeki esnafımıza teklif edeceğiz” dedi.

Vali Atay: “Düzce’ye hayırlı olsun”

Vali Cevdet Atay ise, projenin Düzce’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İlimiz için çok önemli olan bu sanayi sitesinin devir işlemleri ile adım atılmış oluyor. Belediye Başkanımız bu konuya gönül verdi. İnşallah ilimize hayırlı olur. İnşallah esnafımız daha modern ve iyi yerde çalışırlar” şeklinde konuştu.