Bakan Özlü, bayramlaşma programları çerçevesinde Kaynaşlı, Yığılca ve Akçakoca ilçesiyle merkeze bağlı Boğaziçi beldesine ziyaretlerde bulundu. Özlü, Kaynaşlı'da vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet ettikten sonra Boğaziçi Beldesi’ne geçti.

Boğaziçi’nde geniş güvenlik önlemi
Özlü tarafından Subaşı Köyü sınırları içerisindeki orman arazisine sokak hayvanları için yapılacağı açıklanan modern hayvan barınağı için bölge halkı tepki gösterdi. Barınağın yapılacağı 650 dönümlük alanda Boğaziçi Beldesinin içme suyunun olduğu ayrıca köylülerin kestane ağaçları ve arı kovanlarının da hayvan barınağından zarar göreceği endişesi taşıyanlar seslerine Bakan Özlü’ye duyurmak istedi. Özlü’nün Boğaziçi ziyareti sırasında olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik güçleri geniş önlem aldı.Özlü temsilci ile görüştü
Halktan bir temsilci Bakan Özlü ile belediye binasında özel bir görüşme yaparak konu hakkında bilgi aldı. Özlü Boğaziçi Belediye bahçesinde düzenlenen bayramlaşmanın ardından Yığılca ilçesine gitti.

Herkes kendi işini yapacak
Akçakoca’da katıldığı bayramlaşma programında basın mensuplarının konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Özlü, söylentilere sert yanıt verdi:
“Nereye yapacağız? Herkes kendi işini yapacak. Muhtarsa köyünün sınırlarıyla sorumluluk alanları vardır. Belediye başkanı ise sadece belediye işine bakacak. Bu muhtarların işi değil. Kusura bakmasınlar. Herkes kendi işine baksın. Konu Orman Bakanlığı ile Düzce Valiliği arasındadır. Sayın valimiz bu konuda ilgili arkadaşlarımızı çağıracak. Onları bilgilendirecek. Yanımızda Kocaeli, modern medeni bir yaşam alanı yapmışlar. Gidip baksınlar, görsünler. Bu arkadaşlarımız su uzmanı mı? Su kaynaklarının oradan geçtiğini nereden biliyorlar? Bunlar hurafe. Bana şöyle bir şey geldi. Karadeniz’in bütün hayvanlarını toplayıp oraya getireceklermiş. Böyle bir şey olabilir mi? Saçma. Düzce ile sınırlı bir sorumluluğumuz var. Düzce’deki sokak hayvanları için bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Bu muhtarların işi değil. Bu valinin işi. Sayın valimizle ben konuştum. Kendileri ile görüşecek konuşacak. Herkes kendi işini yapsın.”

Hayvan Severler Derneği imza toplayıp Özlü’ye verdi
Hayvan Severler Derneği üyeleri Subaşı Köyü’ne hayvan barınağı istemediklerine dair topladıkları imzaları Akçakoca'da Bakan Özlü’ye teslim ettiler. Hayvan severler ve Dohaycan üyesi Nermin Alpay, taleplerini içeren bir not verdi. Bakan Özlü notu alarak hayvan severlerle bir süre sohbet etti.

Haber:Y.SEVER