banner851

banner614

1000’E 2 KALDI…

banner619

Düzce’de koronavirüs salgınında vaka sayısı 13 Ağustos 2020 tarihi itibariyle 998’e ulaştı. Düzceli yetkililer, salgına karşı vatandaşların dikkatli olması ve alınan tüm tedbirlere uyulması çağrısını yineledi.

banner846
Sağlık & Çevre 14.08.2020, 11:08
4622
1000’E 2 KALDI…
banner844

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve küresel çapta büyük krize yol açan Yeni Tip Covid – 19 salgını tehdidi devam ediyor. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumları salgına karşı büyük mücadele verirken, Düzce’de de Vali Cevdet Atay koordinesinde devam eden denetimlerle artan vaka sayısının kontrol altına alınması hedefleniyor.

Son haftalarda günlük 15-20 kişiye koronavirüs teşhisi konulan Düzce’de toplam vaka sayısı 998 ulaşırken, iyileşen hasta sayısı ise 780 oldu. Şu anda hastalık nedeniyle 2 kişinin ise, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. Bugüne kadar salgına bağlı ölenlerin sayısı ise 14 olarak kayıtlara geçti.

Düzce Valiliği başta olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumlar, salgının daha çok yayılmasını engellemek için çalışmalarını titizlikle sürdürürken, yetkililer Düzceli vatandaşları sosyal mesafe kuralı ve doğru maske kullanımı başta olmak üzere, alınan tüm tedbir ve kurallara uymalarını istedi.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Cecen 11 ay önce
Gerek rakam acıklanmıyo devam etsinler boyle gezmelere sonumuz vahim
Haberci 11 ay önce
"Çinin Wuan'ı kentinde başlayan... " şeklinde haber yapan bir siz kaldınız.
Doktor 11 ay önce
Yoğun bakımda gerçekten 2 hastamı var ?
Vatandaş 11 ay önce
Vatandaş önlemini alıcak ağzında maske yok elinde eldiven yok sokakta cirit atıyor işi gücü olmayan çıkmasın sokağa sonra devlet önlem almaya başladığı zaman evde patıranmayın
Vatandaş 11 ay önce
Hala şehir merkezinde rahatlıkla maskesiz dolananları oldukça ve yetkili görevliler gördüğü zaman ceza kesmeyip sadece uyarıyla bırakıyorlar bundan insanlarda ki bu rahatlık 'nasıl olsa ceza kesmiyorlar' düşüncesi..böyle şeyler çok normal 1000 de olur 2000 de olur bu gidişle sayı.
Vatandaş 11 ay önce
Hep vatandaş tedbirlere uyacak dimi full çakılı gidip geliyor belediyenin otobüsleri adam nasıl tedbir alsın durumu yok otobüs kullanıyor belediye de zarar etmemek için full dolu sonra tedbirli olun diyorsunuz oluruz tabi biz oluruz da siz ne zaman tedbirli olursunuz???
Duzceli 11 ay önce
Katılıyorum otobüsleri tıka basa doldurmayın
18°
parçalı bulutlu