banner851

banner955

137 İŞLETME VE 646 VATANDAŞA CEZA KESİLDİ…

Düzce’de Koronavirüs (Covid19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara uymayan kişiler ve işletmelere Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ceza yağdı. Düzce Valiliği 137 işletme 646 şahsa kişi başı 3150 TL olmak üzere toplam 2,466,450 TL ceza kesildiğini duyurdu.

Sağlık & Çevre 10.09.2020, 14:22 10.09.2020, 16:01
3734
137 İŞLETME VE 646 VATANDAŞA CEZA KESİLDİ…

Yeni tip Korona virüs (Covid19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Düzce’de  İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararlara uymayanlar, Düzce Emniyet Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerle tespit edilerek idari yaptırım cezası aldı.

Konuya ilişkin Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“İlimizde Covid-19 pandemisi nedeniyle kurallara uymayan 137 işletme 646 şahsa kişi başı 3150 TL olmak üzere toplam 2,466,450 TL idari yaptırım uygulanmıştır. Ayrıca Eylül ayında ev izolasyonu ve karantinaya uymayan 20 şahsa kişi başı 3150 TL olmak üzere toplam 63000 TL idari yaptırım uygulanmıştır.”

“İzolasyona Alınan Vatandaşlarımız Her Gün Takip Edilmektedir”

Koronavirüs salgını nedeniyle izolasyona alınan vatandaşların İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince her gün denetlendiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“İlimizde kurulan İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) ekipleri tarafından izolasyona alınan vatandaşlarımız her gün denetlenmeye devam etmektedir. Ev izolasyonu ve karantinaya uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL ve Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişilerin, haklarında gerekli adli işlemler uygulanmaya devam edecektir.”

“Vatandaşlarımız Alınan Kurallara Titizlikle Riayet Etmeli”

Yeni Tip Covid – 19 pandemisine karşı alınan tüm kurallara vatandaşların titizlikle uymaları istenen açıklamada son olarak şunlar kaydedildi:

“ İlimizde Covid-19 Pandemisinin önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yayınlanan ‘’YENİ KORONAVİRÜS RİSKİNE KARŞI 14 KURAL’’ başlıklı kurallara ve  https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/salgin-yonetimi-ve-calisma-rehberi.html linkinde bulunan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberindeki hususlara tüm kamu, özel sektör kurum kuruluşlarımızın ve vatandaşlarımızın titizlikle uyması halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca pozitif ve temaslı vatandaşlarımızın karantina  ve ev izolasyonu kurallarına riayet etmeleri önemle rica olunur.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (10)
XX 2 yıl önce
Hükümet kasadaki paralarıyiyip yandaşlarına peşkeş çekerek bitirince kolluk gücünü kullanarak milletin cebine dikti gözü. becerip 10 maske dağıtamayan hükümet cezayı tahsilde sorun yaşamıyor
şakacı 2 yıl önce
hatırlarmısınız bu virüs ilk çinde çıktığında insanlar zombi gibi dolaşıyordu 24 saatte ölüyordu, ağzından kan kusuyordu. ÖYLE AKLIMA GELDİ İŞTE
sevda 2 yıl önce
lütfen birazda pazar yerine gidin pazarcı esnafında nerdeyse hiç birinde yok ve pazarda gezen vatandaşın yarısında maske yok
Düzceli 2 yıl önce
terminalde o asker göndermeleri görseydiniz koronayı hiç duymamışlar sanırsınız
öyle bir rezillik olamaz
Hüseyin 2 yıl önce
Ceza gariban vatandaşa devlet olarak tedbir alma maske dağıtma ondan sonra maske takmadın diye 3150 tl ceza kes aynı cezayı akpli düğün yapan vekile kesinde görelim ne kadar halkın sağlığını düşündüğünüzü
Osman 2 yıl önce
Milletvekili de halkın yansıması. Bak işte. Cezayı yiyince vıyvıy eden adamın vekili de böyle olur. O partiye oy vermiş vermemiş hiç farketmez. Halk neyse meclis de, cumhurbaşkanı da o.
EyvAllah 2 yıl önce
Ceza Yazmış Olabilirler. Kafeteryalar da Kimse Kurallara Uymuyor Nerede Kaldı Önlem. Kapatın, Mühürleyin O Zaman. Ceza Kesmek Yetmiyor Demekki?
Ertan demir 2 yıl önce
Yığılca da markette market sahibi ve oğlu Corona baba oğul markette çalışmaya devam ediyorlar davalık olmamak için marketin adını yazamıyorum.
Osman 2 yıl önce
O karantinaya uymayan şahıslara para cezası yetmez. Bin beter olsun vicdansızlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık