banner851

banner955

14 MART TIP BAYRAMI ETKİNLİĞİNDE AÇIKLADI

14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarına 5 müjde birden verdi.

Sağlık & Çevre 14.03.2022, 16:30
2307
14 MART TIP BAYRAMI ETKİNLİĞİNDE AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programda konuştu.

Programa Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Türkiye’nin 81 ilinden sağlık çalışanlarının yanı sıra, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, yılın hekimi olarak belirlenen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Ayşegül Albayrak ve yılın sağlık çalışanı olarak belirlenen 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği görevlisi Mehmet Çakmak da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta şiddetin önlenmesini ve sağlık çalışanlarının ücret iyileştirmesine yönelik 5 müjde açıkladı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI MÜJDELER:

1. Sağlık çalışanlarına yönelik kasten yaralama suçları CMK kapsamında katolağa dahil ediliyor. Bu tür suçlar konusunda izlenecek yol, hakim ve savcılarca görünür hale getiriliyor.

2. Sağlık çalışanları için mesleki sorumluluk kurulu oluşturulacak. Tüm sağlık mensuplarının mesleklerinin icrası kapsamında yaptıkları tıbbi işlemler için ceza soruşturması açılabilmesi bu kurulun izni dahilinde olacaktır. Hükmedilen tazminatın rücu ettirilip ettirilmeyeceğine de bu kurul karar verecek.

3. Maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlıyoruz. Sabit ek ödemeleri merkezi yönetim bütçesine alınarak aylıklarının tek bir bordro ile ödenmesi temin edilecektir. Hemşireler başta olmak üzere lisans mezunu sağlık çalışanları 3600 ek gösterge kapsamına alınacak. Döner sermayede yapılacak düzenlemeyle, sağlık personelinin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

4. Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yaptığımız iyileştirme, emekliliklerine de yansıyacak.

5. Aile hekimlerinin temel ücretlerinde de artış yapılacak.

banner844
Yorumlar (10)
yaranamazsın reise 7 ay önce
beyin varmı sende kefenci..Geçen seneyle bu sene arasında dünya fark var..Herşey 5 katı ..Senin gibiler varken reis saraylarda sülalesi bi yüzyıldaha ileriyi düşünmeyecek.sen kuru ekmek ye onlar pasta...askıda ekmek sırada benzin yağ sırada ilaç
yaranamazsın reise cvp 7 ay önce
Senin beynine oksijen gitmemiş.biraz su içde çalışmayan beynını çalıştır.siz ne anlarsınız Dr.dan.üfürükcüye gidin.Geçen sene 35 e aldığın yağ 200 4 liraya aldığın benzin 200 3 lira olan dolar 15 lira.bi biber 23 lira..beynini s....nnn
glodıo 7 ay önce
Malpraktis dedikleri olay 1965 yılında yayınlanmış kanun (adının yabancı olduğuna aldanmayın RUCU olayı),Şiddetle ilgili kanun 2014 yılında yayınlandı ancak temel sağlık kanunun içine saklandı,neden işlevsiz bırakıldı bu güne kadar.??Dağ fare bile doğuramadı,artık doğurganlığı bitmiş.!
halk 7 ay önce
ne güldüm ya :)
Düzceli 7 ay önce
Düzce devlet hastanesi ve aile hekimleri doktorları 3 gün hastalara bakmıyor yani grevdeler kimse bilmiyor bunu niye haber yapmıyorsunuz bütün Türkiye öğrensin.
halk 7 ay önce
olay tüm Türkiyede sen Türkiyeden bi habersin..
Madur 7 ay önce
Galiba seçimler pek yakın veya yeni bir zam furyası güne dönüş böyle
yaranamazssın reis 7 ay önce
sen bu milleti sokakları doldurp park yeri bile bulamayacak şekilde refah seviyesini yükseltip herkesi araç sahiibi yaparsan en ufak benzin zammında kahrol akp sloganına hazır ol.halbuki senden önce ne güzeldi.vatandaş yoldn karşıya rahat geçerdi.araç çok çok azdı.suç sende akp.bu milleti bu kadar araç sahibi yapmayacaktın.
köylü 7 ay önce
5 maaş birden verse yaranır.!!!Yada ballı ihaleler,1/10 kazançlı ihaleler o zaman yaranır tasalanma
YAVUZ0881 7 ay önce
Aman aman sen verme müjde müjde senin olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık