banner614

150 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞACAK

banner619

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, baharın gelmesiyle kentin farklı bölgelerinde peyzaj hazırlıklarını hızlandırdı. Bu kapsamda Bahçeşehir bölgesi ve bağlantı yolu üzerindeki refüjlerde yabani ot temizliğinin yanı sıra, mevsimin ruhunu yansıtan toplamda 150 bin çiçeğin dikimine başlandı.

banner846
Sağlık & Çevre 29.04.2021, 11:55 30.04.2021, 16:03
574
banner844

Düzce Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin farklı noktalarında çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler,  bahar aylarının gelmesi ile birlikte şehrin daha güzel bir görünüme kavuşması için yabani ot temizleme çalışmalarının yanı sıra şehri mevsimlik çiçeklerle donatıyor. Hızlandırılan çalışmaların sonucunda kent genelinde toplamda 150 bin çiçek toprakla buluşturulacak.

Bahçeşehir bağlantı yolunda da çalışmalarını sürdüren ekipler, yeşil alanların daha temiz ve bakımlı olması için yabani ot temizliği, çiçek dikimi, gül budaması ile çimlerin kesim çalışmalarını ve bir süre önce başlanan kavşak düzenleme çalışmalarını yürütüyor.

Çamköy kavşağında da kurumuş bitki ve yabani otları temizleyen ekipler,  yeni ağaç dikiminin ardından, aynı bölgede gül dikimi çalışmalarıyla alanı daha estetik bir görünüm hedefliyor.

ÖZLÜ: “ŞEHRİN RUHU CANLANIYOR”

Mevsimlik çiçeklerle şehrin ruhunun canlandığını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Şehrin görsel zenginliğini arttırmak, canlılığını korumak için parklarımızda ve uygun peyzaj sahalarımızda mevsimlik çiçek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Düzce bizim evimiz ve evimizin her köşesinin pırıl pırıl, rengarenk olmasını arzu ediyor, bu yönde çalışmalarımızı aksatmadan yürütüyoruz. Düzce’miz her yıl farklılaşarak, daha güzel daha yaşanabilir bir görüntüye kavuşacak” dedi.

Yorumlar (1)
Zuhal topuz 2 ay önce
Birde 14 bölgeyi düzce topraklarına katsanız
14°
kapalı