banner851

banner614

2 KİŞİ DAHA YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Düzce’de koronavirüs salgınına bağlı ölüm haberleri art arda gelmeye devam ediyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören 2 kişi daha yaşamını yitirdi. Son vefatlarla birlikte kentte salgına bağlı ölenlerin sayısı 201’e yükseldi.

banner619
Sağlık & Çevre 23.08.2021, 12:04 23.08.2021, 16:09
2612

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid - 19) salgınında normalleşme sürecinde atağa geçen varyant yüzünden kabus devam ediyor. Düzce’de yeniden hızlı yayılım gösteren virüse bağlı vefat haberlerindeki artış ürkütücü boyutlara ulaştı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Ünitesi’nde entübe olan 2 vatandaş daha yaşam mücadelesini kaybederken, son 2 haftada ölenlerin sayısı 10’a yükseldi.

Salgına karşı en güçlü silah olan aşı uygulamasında Düzce Valiliği tarafından tam bir seferberlik başlatılırken, artan vakaların da önüne geçilemiyor.

Günlük vakanın 120 civarında seyrettiği kentte bu güne kadar yeni tip koronavirüsle enfekte olanların toplam sayısı da 43 bin 232 oldu.

İl genelindeki aktif hasta sayısı bin 578 olarak kayıtlara geçerken, bu durum salgının yeniden tehlikeli şekilde kol gezdiğini ortaya koydu.

Halkın kalabalık olarak bulunduğu noktalara kurulan aşı uygulama merkezlerinin sayısı günden güne artsa da Düzce’de özellikle orta ve genç yaş grubunun aşıya mesafeli durması pandemi servisindeki hasta sayısını her geçen gün katlıyor.

Koronavirüse yakalanan 19 hasta, yoğun bakım servislerinde yaşam savaşı verirken, tablonun daha fazla ağırlaşmaması için aşı olmayan vatandaşların mücadele destek vermesi önem taşıyor.

Salgının Türkiye’de ilk görüldüğü tarih olan 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Düzce’de salgına bağlı vefat edenlerin toplam sayısı ise son ölümlerle birlikte 201’e yükseldi.

 HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
Cevre köylü 3 hafta önce
Gerçekten insan çok yakin tanıdıklarını kaybedince daha çok anlıyor ,allah hepimize kolaylık versin,ama artik neredeyse kimse maske takmiyor yazık.hic değilse toplu yerlerde takın maskenizi,sosyal mesafeyi Koruyun .
Nermin şekrr 3 hafta önce
Korona virüs kaynaklı olduğunu nerden biliyorsunuz ?
qwerty 3 hafta önce
aşılar koruyor mu?