banner851

banner955

4 YERDE MOBİL ATIK GETİRME MERKEZLERİ DEVREDE

Düzce’de çevre kirliliğini önleme ve geri dönüşüm atıklarını ekonomiye yeniden kazandırma çalışmaları kapsamında Düzce Belediyesi 4 mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezleri yerleştirdi.

Sağlık & Çevre 08.11.2021, 15:05 08.11.2021, 18:37
615

Düzce Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında, geri kazanılabilir atıkların kaynağında ayrıştırılması için şehir merkezine “Mobil Atık Getirme Merkezleri” kurmaya başladı. "Sıfır Atık Projesi" çerçevesinde konumlandırılan merkezlerde küçük elektronik eşyalar, kağıt, karton, kitap, gazete, plastik atıklar, metal atıklar ve bitkisel atık yağlar amacına uygun şekilde toplanacak.

Mobil Atık Getirme Merkezleri ile; İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması amaçlanıyor. Yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında kent merkezine belirlenen 4 ayrı noktaya konulan Mobil Atık Getirme Merkezlerinin artması için de çalışmalar yapılıyor. 

"ÇEVRE TEMİZLİĞİNE DESTEK BEKLİYORUZ"

‘Temiz Şehir Düzce’ mottosuyla Düzce’nin en temiz iller arasında yer alması ve vatandaşların da duyarlı ve bilinçli bir şekilde çevre temizliğine katkı vermesinin önemli olduğunu kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilk etapta Mobil Atık Getirme Merkezleri mahallelerimize yerleştirilmeye başlandı. İlimiz ‘Sıfır Atık’ ve ‘Temiz Şehir Düzce’ hedeflerine ulaşmak amacıyla hizmet alanımızın tamamında 2022 yılı içerisinde Mobil Atık Getirme Merkezleri ve ambalaj atığı toplama kumbara sayıları fizibilite çalışmaları doğrultusunda hızla artırılacak” ifadelerinde bulunarak Düzcelilerin de çevre temizliği konusunda duyarlı olmalarını istedi. 

Mobil Atık Getirme Merkezlerine kağıt, karton, metal cam ve plastik atıkların yanı sıra atık piller de atılarak geri dönüşüme destek verilebilecek.

banner844
Yorumlar (6)
Kezban Kurt 1 yıl önce
Bu 4 mahalle hangi mahalleler acaba ?İnşaAllah tez zamanda kalıcı konutlara gelir bu atık kumbaraları.
Düzceli 1 yıl önce
Geçen yıl belediyenin ilkokullar da düzenlediği sıfır atık proje tasarım yarışmasında 1. olan proje hayata geçirilmiş. Tebrikler
Ahmet 1 yıl önce
Bolu'nun ne kadar gerisinden geliyoruz sevindiğimiz şeye bak Bolu'da 150 metrede bir var Düzcede 4 mahalleye konmuş geç bile kalındı her mahallede en az 4-5 tane olmalı milli servet çöplere attığımız geri dönüştürülebilecek atıklarımız... inşAllah hızlı bir şekilde insanların kolay ulaşabileceği bir çok yere konabilir
VATANDAŞ 1 yıl önce
HAVA KİRLİLİĞİ TÜRKİYENİN EN KÖTÜ SEVİYESİNDE SİZ BU İŞLER İLE UĞRAŞIN. İNSANLAR NEFES ALAMIYOR NEFES.
Gurbetçi 1 yıl önce
Belediyemizi tebrik ediyorum çok güzel bir gelişme inşAllah halkımız duyarlı olur ve şehirimiz Türkiye’ye örnek olur.
Murtaza 1 yıl önce
Bu tür çalışmalar çok değerli, ama Duzce'nin şu an en büyük sorunu hava kirliliği. DSÖ' nün belirlediği kirli hava oranının 4 katı kirlilik var, yaz kış kirli bir hava ile yaşıyoruz. Bence konuşmayı bırakıp artık kalıcı çözümler uretilmeli.
Yeni Sayımız