banner851

banner955

8 AYDA 370 BİNDEN FAZLA HASTA HİZMET ALDI

Düzce üniversitesi hastanesi, 2022 yılının ilk 8 ayında 370 binden fazla hastaya şifa oldu. Sahip olduğu ileri teknoloji cihazları ve uzman akademik kadrosuyla şehir dışından da yoğun ilgi gören düzce üniversitesi hastanesi, onkoloji servisinde de hastalarına güven veriyor.

Sağlık & Çevre 27.09.2022, 11:24 27.09.2022, 14:19
1078

Düzce üniversitesi Hastanesi, Covid-19 salgınının etkisini yitirmesinin ardından tam kapasiteyle çalışmaya başladı. Bölgenin ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetini karşılayan Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde yılın ilk 8 ayında yaklaşık 250 binden fazla poliklinik, 90 binden fazla acil servis hastasına hizmet verildi. Hastanede 8 aylık dilimde yaklaşık 30 bin hastanın ise yataklı serviste tedavisi gerçekleştirildi. Zonguldak, Sakarya, İstanbul, Bolu başta olmak üzere il dışından da yaklaşık 80 bin hasta tedavi olmak için Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu.

‘’ORGAN NAKİLLERİNDE YENİ TEKNOLOJİ’’

Karaciğer ve böbrek nakli, ileri laparoskopi, bypass, obezite gibi tecrübe ve uzmanlık gerektiren başarılı cerrahi işlemlerin yapılabildiği hastanede; son 8 ayda 12 binden fazla cerrahi operasyon gerçekleştirilirken, 1000’e yaklaşan doğumla da ayrı bir heyecan yaşandı. Endoskopi, kolonoskobi, bronkoskopi, endoskopik ultrason, ph empedans ve motilite üniteleri ebus ve eus hizmeti verilen endoskopi ünitesi ise 8 bine yakın başarılı operasyona imza attı. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastaların il dışına gitmeden tedavi edilebildiği organ nakli merkezi de, canlıdan ya da kadavradan alınan doku ve organları başarıyla naklederek, hastaların yeniden sağlıklı bir yaşama kavuşmasına imkan sağladı.

‘’ANJİYO’DA 4 BİN HASTA AMELİYAT EDİLDİ’’

Onkoloji ünitesi olarak bölgeye hizmet veren Düzce Üniversitesi Hastanesi, 15 bine yakın hastanın kanserle mücadelesinde, hastaların yanında oldu. Sahip olduğu uzman kadro ile birlikte 20 yıldır 7 gün 24 saat prensibi ile çalışan hemadiyaliz ünitesinde ise 7 bin diyaliz işlemi gerçekleştirildi. Deneyimli akademik kadrosu ve sağlık personeli ile hastaların tanı ve tedavisine yönelik işlemlerinin başarıyla yürütüldüğü anjiyografi ünitesinde de yaklaşık 4 bin başarılı operasyona imza atıldı.

İleri teknoloji cihaz parkuruna sahip radyoloji ünitesinde ise yaklaşık 19 bini mr, 30 bini bilgisayarlı tomografi (bt) olmak üzere 200 binden fazla görüntüleme işlemi gerçekleştirildi. Düzce’de tek akredite laboratuvarı olarak hizmet veren uyku ünitesi ise 8 ayda 502 hasta ve 673 uyku tetkiki ile hastaların uyku problemlerine çözüm aradı.

Önemli çalışmalara imza atan sağlık çalışanları için Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Düzce ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmak adına fedakarca çalışan öğretim üyelerimiz, sağlık ve idari personellerimize hizmetlerinden ötürü şükranlarımızı, hastalarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (3)
Naz 2 ay önce
Üniversiteyi yerden yere vuruyordunuz. Ne oldu şimdi yere göğe koyamıyorsunuz.
düzceli 2 ay önce
bu hastaneden hiç bişey olmaz düzceli olarak hakkım haram olsun cengiz tunceri getirdiler oraya daha rezil noktaya gelir yakında
Orhan öpsar 2 ay önce
Bu millet neden umutteye veya bolu ya sakatryaya gidiyor sözüm siyasilere