banner851

banner614

AÇIKLAMA BAKAN'DAN GELDİ

Toplumsal bağışıklığın yaygınlaşması için aşı seferberliğinin devam ettiği şu günlerde beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Üretimde yaşanan aksama nedeniyle Biontech aşısında tedarik sıkıntısı baş gösterince aşılamada randevu sistemi geri döndü. Açıklama sosyal medya üzerinden Bakan Koca'dan geldi.

banner619
Sağlık & Çevre 31.07.2021, 18:38 31.07.2021, 21:05
2213
AÇIKLAMA BAKAN'DAN GELDİ

Koronavirüs salgınında vaka artışı tekrar halkı tedirgin ederken, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, aşı konusunda şaşırtan bir açıklama yaptı. Aşılamanın hızla ilerlemesi için haftalardır randevu sisteminin rafa kaldırıldığı yurt genelinde Biontech aşısını tercih edenler artık istedikleri zamanda istedikleri yerde aşı olamayacak. Gerekçesi ise üretimde ortaya çıkan sıkıntılara paralel olarak aşının  tedariğinde sorun yaşanması...

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı: "Biontech aşısının üretiminde yaşanan aksama sebebiyle ülkemize sevkiyatta birkaç gün azalma olacak. Bu aşıyı tercih edenlerin aşı olmaya randevu almadan gelmemesini rica ediyorum. Anlayışınız için sağ olun. Sinovac’ta aksama yok."

Yorumlar (1)
DÜZCELİ 2 ay önce
AŞI BİR KİŞİYE İKİ TANE YAPILIYOR FAZLA YAPILMIYOR BELEDİYE OTOBÜSLERİ AŞI ARABASI YAPTI HERKES AŞI YAPTIRSIN DİYE VALİLİĞİN YANTARAFINA MERKEZ ACILDI ŞİNDİ NEYİN RANDEVUSU BU DALGAMI G.