banner851

banner955

AÇIKLAMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GELDİ

Düzce, Millet Bahçesi’nden sonra Millet Ormanı’na kavuşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'nde yaptığı konuşmada 81 ilde 81 millet ormanı kurmayı amaçladıklarını belirterek, "Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara, ülkemizin orman varlığını yüz ölçümümüzün üçte birine ulaştırmaktır." dedi.

Sağlık & Çevre 11.11.2021, 20:00
1095
AÇIKLAMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GELDİ

Düzce’de toprakla buluşturulacak yeni fidanlarla Millet Ormanı kurulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 15 Temmuz Demokrasi Müzesi mevkisindeki Millet Ormanı'nda, Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar dikilen fidan sayısını 7 milyara, ülkemizin orman varlığını yüz ölçümümüzün üçte birine ulaştırmaktır." dedi.

"Erozyonla kaybedilen toprak miktarını 154 milyon tona kadar düşürdük. Artık her yıl Kıbrıs adası büyüklüğünde bir toprağı kaybetmiyoruz." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Hedefimiz yangından zarar gören alanları 1 yıl içinde ağaçlandırmak. Geleceğe Nefes Kampanyası'yla 252 milyon fidanı yıl bitmeden toprakla buluşturacağız. Kapasitemizi geliştirmeye ve iklim değişikliğinin etkilerine karşı orman teşkilatımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Her öğretmen için bir fidan dikimi kampanyası başlattık. 1000 fidanla katılacağımız kampanya ile öğretmenlerimiz adına ülkemize bir milyon 200 bin fidan daha kazandıracağız. 81 ilimize 81 Millet Ormanı kurarak vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanmasını sağlayacağız.”

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız