banner614

“ACİL SERVİSE GİTMEK İÇİN KORONALI HASTALARIN İÇİNDEN GEÇİYORUZ”

banner619

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil servisine ana giriş kapısında başlatılan çalışmalar nedeniyle girişlerin pandemi servisinden yapılması, vatandaşların tepkisine yol açtı. Vatandaşlar, “Acile girmek için, Koronavirüse yakalanan hastaların içinden geçiyoruz” diyerek duruma tepki gösterdi.

Sağlık & Çevre 29.11.2020, 17:30 29.11.2020, 17:39
5219
“ACİL SERVİSE GİTMEK İÇİN KORONALI HASTALARIN İÇİNDEN GEÇİYORUZ”
banner785

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 Salgını nedeniyle, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Pandemi Servislerinde yoğunluk artmaya devam ediyor.

Vatandaşlar, salgına yakalanma riski yüzünden muayene olmak için hastanelere bile gitmeye çekinirken, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisine girişler, ana giriş kapısı bölümünde başlatılan tadilat nedeniyle, Pandemi servisinden yapılıyor.

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattında gönderdikleri görüntülerde “Pandemi dönemindeyiz. Acil servise girebilmek için Korona salgınına yakalanmış hastaların içinden geçiyoruz” diyerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

Öncü Haber ekibinin irtibata geçtiği Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma Hastanesi Başhekimi Öner Abidin Balbay ise konu ile ilgili “Ana giriş kapımızın önünde sedyelerden dolayı çukurlar oluştu. Bizde bu çukurların giderilmesi çalışma başlattık. Bu nedenle dünden bu yana Acil Servise girişler pandemi bölümünden yapılıyor. Çalışmalar yarın tamamlanacak ve Acil Servisi girişler, ana kapıdan sağlanacak” dedi.  

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (7)
drbey 2 ay önce
Otobüslerden cafelerden sokaklardan daha güvenli emin olun.Ayrıca merak etmeyin oraya giden 500 hastanın anca 20si gerçekten acil hastadır
personel yakını 2 ay önce
bırde su pandemı nobetlerınde bashekımlık olarak ayrımcılık yapılıyormu.aslı gorevı hemsıre olan kac kısı hıc nobet tutmadı boyle bır torpıl varmı bırde bunu sorsanız arastırsanız
Düzceli 2 ay önce
Hahahah kafalar güzel
Vatandaş 2 ay önce
Sedye nedeni ile çukurlar oluştu ve salgının bu kadar şiddetlendiği dönemde insanların girişinin pandemi bölümünden yapılmasını sağladınız öyle mi?
Bir yönetici, böyle bir gerekçe ile açıklama yapar mı?
Oz duzceli 2 ay önce
Korona hastalarının neredeyse tamamına devlet hastanesi bakıyor. Normal hastaları bari baksaydilar. Devlet hastanesi bu yükü nereye kadar kaldırabilecek.
Oktay 2 ay önce
Bu gidişle düzcenin yarısı yolcudur kesinlikle
Paragozler 2 ay önce
Pandeminin başından beri öyle zaten o 6-7 ayda daha yeni mi haber yapıyorsunuz. Noldu bu ay yatirmadilar mi para
parçalı bulutlu