banner851

banner955

AİLE İSYAN ETTİ: BURASI ÖZEL HASTANE Mİ?

Adı sık sık şikâyetler ile gündeme gelen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşanan son olay ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. Bir hasta yakınının iddiasına göre, Acilden giriş yapan ve safra kesesi ameliyatı olması gereken sigortalı yaşlı bir kadından 3 ila 5 bin TL arasında ameliyat parası talep edildi. Hasta yakını bu duruma ‘Burası özel hastane mi, devletin üniversite hastanesi mi?’ diyerek tepki gösterdi.

Sağlık & Çevre 12.01.2022, 15:08
6033
AİLE İSYAN ETTİ: BURASI ÖZEL HASTANE Mİ?

Sık sık şikâyetlere konu olan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde neler oluyor? Her türlü imkâna sahip olmasına rağmen, kaliteli sağlık hizmeti vermek yerine, Düzce’de hasta ve hasta yakınlarının şikâyetleri ile tepkilerin odak noktasına oturan Tıp Fakültesi Hastanesi’nden, gün geçmesin ki şikayetler gelmeye devam etmesin.

10 Ocak Pazartesi günü safra kesesi şikâyeti ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisine başvuran 56 yaşındaki Fatma Kuşçu isimli yaşlı kadının yapılan tahlillerin ardından safra kesesine giden yollarda tıkanma olduğu belirlendi. Kuşçu, Acil Servisten muayenesi için Genel Cerrahi Polikliniğine sevk edildi. Burada yapılan muayenesinin ardından, ameliyat olması gerektiği belirtilen Fatma Kuşçu’dan, sigortası olmasına rağmen iddiaya göre ameliyat parası olarak 3 ila 5 bin TL arasında ameliyat parası istendi. Yaşlı kadının ‘Param yok!’ demesi üzerine hastane görevlileri, kadını Sakarya ya da Bolu’da bulunan hastanelere sevk edilebileceğini söyledi.

Duruma tepki gösteren, Fatma Kuşçu’nun oğlu Ferdi Kuşçu, sesini duyurmak için ilgili şikâyetini 0 542 767 18 81 numaralı whatsApp ihbar hattına yaptı. Kuşçu, “Annem Fatma Kuşçu, 10 Ocak Pazartesi günü, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine acilden giriş yaptı. Safra kesesine giden yollarda tıkanma var. Ameliyat olması gerekiyormuş, fakat doktorlar ameliyat için 3 bin TL ile 5 Bin TL arası para istemiş.  Para yoksa ameliyat etmem ya da başka hastaneye sevk ederim demiş.  Kardeşim; bu estetik ameliyatı değil, ya da bir normal bir ameliyat değil ki, acilden giriş yapmış hasta, 56 yaş üzeri sigortası var, işi özele sokmaya çalışıp yolsuzluk yapıyorlar. Daha önce de hastanede aynı şekilde para ücret almışlar. Parası olmayana senet imzalatmışlar” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (21)
faruk uzun 11 ay önce
Hastahane de denetim yok. Sayın bakanım sizleri seviyoruz. Sayın Düzce milletvekilleri halkın sesi olun lütfen. Denetlensin
Düzceli 11 ay önce
Sağlıkta reform yapanlara ses edemeyen öncü uygulamayı yapanlara laf ediyor. Goebbels görse hayret eder.
birsen 11 ay önce
cimere yazın direkt ilgileniyorlar
düzceli 11 ay önce
beyin ve sinir cerrahında hastamız ameliyat oldu hatta platin takıldı tüm tedavileri de yapıldı kuruş alınmadı bu nasıl olur araştırılmalı
Orta direk 11 ay önce
Arkadaşlar bıçak parası adında ödenen bir ücret değil bana kalırsa devletin vermiş soldugu haklar dogrultusunda ödenmesi gereken bir ücret diye biliyorum üniversite hastanesi o zman stajjer doktorlar girip ameliyatınizi yapsın istermisiniz profesör cagiriyorsunuz ve devlette bu kişilere ameliyat başına şu kadar ücret alabilirsiniz diyor ve vergisini alıyor bu sadece Düzce'de degill her yerde böyle FAKAT ONCU HABER NEDEBSE SADECE SİYASET YANDASİ AOLDUGU İCİN DUZCE UNİVERSİTESİ HASTANESİ ELESTİRİYOR YANDAS MEDYA OLMAKTAN CİKİN ARTİK HİCBİR HABERİNİZZE GUVENMİYORUZ BEN SİYASİ ANLAMDA BİR TOPLULUGA BAGLİ DEGİLİM SİZDE YANDAS OLDUGUNUZ İCİN SİZEDE GUVENMİYORUM BU MESAJİ YAYİNLAYİN LUTFEN HERKES GORSUN
hasan 11 ay önce
düzceye faydası yok kapatılması daha iyidir.
hakan 11 ay önce
cahillikten kafayı yakmışsınız parasız ameliyat nerde gördünüz ülkede.
Reklam verseler 11 ay önce
Acaba neden sadece bazı medyada bu haberler yer alıyor ?Bu kadar ne var acaba? Arpa ve reklam reklam ve arpa ne ne ne ?Şu medyaya bi el atsalar haber adı altında neler dönüyor acaba?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız