banner851

banner614

AKÇAKOCA’DA DENİZDEN ÇIKAN ACİLE GİDİYOR…

Akçakoca Devlet Hastanesine son 3 gündür ishal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile çok sayıda vatandaş müracaat etti. Salgının nedeni deniz suyu mu, yoksa içme suyu şebekesi mi? Henüz belirlenemezken, konu ile ilgili ilk tepki CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz'dan geldi. Abanoz hastaneye başvuranların sayısının hastanenin kapasitesini aştığını belirtti ve duruma “Vatandaş hasta, tahammülü yok. Derdine derman arıyor. Hastane yeri tamammış. 3 doktor gelmiş. Şu anda hasta sayısı 50” diyerek tepki gösterdi.

banner619
Sağlık & Çevre 25.07.2021, 00:34 26.07.2021, 16:45
10014

Akçakoca’da neler oluyor? Akçakoca Devlet Hastanesi son 3 gündür ishal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile başvuranlarla doldu, taştı. Salgının nedeninin deniz suyu mu, yoksa içme suyu şebekesi mi henüz tespit edilemezken, konu ile ilgili ilk tepki CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’dan geldi.

Akçakoca devlet hastanesine son 3 gündür yoğun bir şekilde ishal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile başvuranların sayısında ciddi bir şekilde artış olduğunu belirten Abanoz yaptığı açıklamada, “Akçakoca devlet hastanesine çok fazla ishal, mide bulantısı, kusma vakası ile gidenler var. Bunun başlıca nedeni deniz suyu ve içme suyu olabilir mi? Çözüm olarak Serum tedavisi uygulanıyor ve bu sürecin yaklaşık 3 gündür sürdüğü söyleniyor” diye konuştu.

Salgın nedeniyle hastaneye başvuranların sayısının he geçen saat arttığını ve Devlet Hastanesinin kapasiteyi karşılamadığını savunan Abanoz,  “Acil bölümünde 8 yatak, serviste 26 yatak var. Doktor sayısı 2 veya 3, hasta sayısı 50. Ortalıkta şöyle yaptık, böyle yaptık diye gezinen kişi veya kişilere duyurulur. Vatandaş hasta ve tahammülü yok, derdine derman arıyor. Hastane yeri tamammış, 3 doktor gelmiş, sonuç ortada” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Düze İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerinin, vatandaşları hastanelik eden salgının nedeni ile ilgili deniz suyu ve içme suyu şebekesinden numune alarak araştırma yapması bekleniyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
buminhan 2 ay önce
girmesinler denize...
Akçakoca 2 ay önce
Biz denize girmedik çevremde bütün çocuklar kusuyor kızımı saat 4 de düzceye götürdüm salgın olduğu söylendi ama asıl nedeni belli değil biz denize de girmedik Çeşme suyuda içmedik hava da yada suyun içerinde birşey var yemek yapıyoruz içmesekte bu durum daha fazla gecikmeden arıtma suyuna bakılmalı hemen
İstanbul 2 ay önce
İstanbul'daki hastanelerde bu şikayetten başvuruyor salgın var salgın . Hemen nasılda çamur atiosunuz hayretbiseysiniz
İhtiyar dayı 2 ay önce
Yav yiğenim hastane yaptıg sen cıkart bagaim cebindeki 3 milyarlık telifonu... eeey gidi gençlig nere gidersin!!1
Faruk kuscu 2 ay önce
Bizde duzcedeyiz bayramın 2. Günü denizdeydik şimdi hastanedeyiz hastalık bence denizden bulaşıyor bizde de kusma miğde bulantısı isal sıtma titreme var
Düzceli 2 ay önce
Akcakocanın halki biliyordur asıl nedenini. Bilen biri işin aslını bizimle de burdan paylaşsa iyi olurdu ?
Duzceee 2 ay önce
Müsilaj dan dolayı çok aramayın sebebini......
Vatandaş 2 ay önce
Düzce merkezde de insanlar aynı şikayetle acile gidiyor. Ama öncü haberin bundan haberi yok malesef.