banner851

banner955

ALDIKLARI MAMALARLA BARINAĞIN YOLUNU TUTTULAR

Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri düzenledikleri etkinlikten elde ettikleri gelirle sokak hayvanları için aldıkları mamaları yetkililere teslim etti.

Sağlık & Çevre 16.04.2022, 09:30 16.04.2022, 15:54
347

Akçakoca’da köpeğe şiddet, Kaynaşlı’da iki köpeğin kurşunlanarak öldürülmesi ve Cumayeri’nde köpeğe tecavüz gibi tüm toplumun şiddetle kınadığı olaylar son dönemde hafızalara kazınırken Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri içleri ısıtan bir etkinliğe imza attı.

Sokaktaki dostlara destek olmak isteyen öğrenciler okul idaresiyle görüşüp ‘Pİ günü’ adıyla bir etkinlik düzenledi. Buradan elde edilen gelirle köpek maması alan öğrenciler yüzlerce hayvana ev sahipliği yapan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yollunu tuttu.

Merkezde gerçekleştirilen hizmetleri yakından görme fırsatı bulan öğrenciler, yanlarında getirdikleri mamaları da yetkililere teslim etti. Sokak hayvanları için uygulanan tedaviler, şehir merkezinde uygulanan mama noktaları ve benzer projeler hakkında da veteriner hekimler tarafından bilgilendirilen öğrenciler, köpeklerin bulunduğu alanları da gezerek can dostlarla keyifli bir gün geçirdi.

banner844
Yorumlar (2)
Aslı 8 ay önce
Ekonomi almış başını gitmiş,millet geçim derdinde,birsürü ihtiyaç sahibi var bunlar kedi köpek peşinde!topladığınız paralarla ihtiyaç sahibi insanlara yardım edin
Düzceli Vatandaş 8 ay önce
Çok doğru söylüyorsunuz
Yeni Sayımız