banner851

banner955

‘ALLAH BU HASTANELERE DÜŞÜRMESİN!’

Kolunda oluşan yırtık şikayetiyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Polikliniği’ne başvuran 45 yaşındaki Sema A., gerekli tıbbi malzeme olmadığı gerekçesiyle 2 aydır ameliyat olamıyor. Bu duruma tepki gösteren hastanın kardeşi, “Uzun süredir ağrısı olan ablam, doktor tarafından ‘İlaçla idare et’ diyerek gönderiliyor.” açıklamasıyla verilemeyen sağlık hizmetini eleştirdi.

Sağlık & Çevre 18.01.2022, 15:00 19.01.2022, 17:46
7358
‘ALLAH BU HASTANELERE DÜŞÜRMESİN!’
banner986

Düzce’de sağlıkta yaşanan sancılara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kadro ve cihaz ihtiyacı noktasında müjde üstüne müjde veriledursun vatandaş hizmet alamamaktan yakınıyor.

Şikayetler bitmiyor

Son dönemde ‘özel hastaneye döndü’ eleştirilerinin odağına yerleşen Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde şifa bulamamaktan dertli olan vatandaşlar, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’nı ihbar yağmuruna tutuyor. Diğer taraftan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi de şu günlerde sıkıntılarla adından söz ettiriyor.

Acilde tek doktorun görev yapması yüzünden uzun süre PCR kuyruğunda beklemek zorunda kalan hastaların yaşadığı çileyi henüz birkaç gün önce gündeme getiren Öncü Haber’e bu kez bir hastanın ameliyat hizmeti alamaması şikayeti ulaştı.

Doktordan hastaya “Ameliyat malzemesi yok, ilaçla idare edin”

2 ay önce kol ağrısı şikayetiyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Polikliniği’ne başvuran 45 yaşındaki Sema A.’ya kolda yırtık teşhisi konuldu. Genellikle ameliyattan önce ilaçlı tedavi ve rehabilitasyonun uygulandığı rahatsızlık için doktorun reçeteye yazdığı ilaçları düzenli olarak kullanan Sema A., ağrıları dinmeyince 1 hafta önce tekrar soluğu doktorda aldı.

Bu kez doktordan “Ameliyat malzemesi yok, ilaçla idare edin.” yanıtını alan hasta kadın, neye uğradığını şaşırdı. Ağrıları yüzünden yaşamı olumsuz etkilenen Sema A.’nın yaşadığı sıkıntılı süreci yakinen bilen kardeşi ihbar hattına gönderdiği mesajda, “Devlet hastanesinde ameliyat malzemesi yok. Ablam ameliyat olamıyor. ‘İlaçla idare edin.’ diyerek gönderiyorlar. Sevgili Öncü bunu araştırın.” ifadelerini kullandı.

‘Tıbbi malzeme temininde sıkıntı yok’

Sağlık yetkilileri ise ortopedi ameliyatlarında gerekli olan tıbbi malzeme temini noktasında sıkıntı yaşanmadığı savunması yaptı. Kol yırtıklarında ameliyatın ilk tercih olmadığına işaret eden yetkililer, önce ilaç ve rehabilitasyonun uygulanmasının doğru bir yaklaşım olduğunu bildirdi.

Öte yandan verim ve kalitenin arttırılması için birçok yatırımın kazandırıldığı Düzce’de sağlık hizmetine daha rahat ulaşması gerekirken hastane koridorlarında perişan olan vatandaşlar artık ‘Allah bu hastanelere düşürmesin!’ yorumunda bulunuyor.

Yorumlar (19)
Sağlık Sistemi 2 4 ay önce
Kısacası parayla sağlık,parayla eğitim değil.Tüm kamu hizmetleri nitelikli,ulaşılabilir ve ücretsiz sunulmalı.
............ 4 ay önce
DOKTORA SESLENİYORSUNUZ AMA O ÖZEL DEDİĞİNİZ PARA VERDİĞİNİZ HASTANELERDE DOKTORLAR GÜNDE 20-30 HASTA BAKARKEN DEVLET HASTANESİNDE BİR DOKTORA MECBURİ SIRF SİZLERORTALIĞI BİRBİRİNE KATTIĞINIZ İÇİN 100 HASTA BAKTIRILIYOR EMİN OLUN DOKTORLAR 50 HASTA BİLE BAKSA ÇOK DAHA İYİ HİZMET ALIRSINIZ MALESEF HERŞEYBİRAZ DA BİZ VATANDAŞLAR YÜZÜNDEN
zühtü 4 ay önce
Çözüm.. Düzceye acil müşteri garantili şehir hastanesi.
Apsuva 4 ay önce
Öncelikle Dr lar covit döneminde canlarını ortaya koydu bunu unutmayalım.Malzemenin olmaması Tüm Türkiye de yaşanan bir sorun hekimlerimize sahip çıkmalıyız halkımız biraz öz eleştiri yapmalı.Hasta bakma süresini 5 dk yapan sistemi elestrimemiz gerekli .Hekimler ropot değil sayıları az ve Düzce den kaçıyor lar.İş yükleri fazla.Hastanede hergun şiddet olayı yaşanıyor bide bunları haber yapın.Gece gidip o hekimlerin nöbet çilesini gösterin.Bu insanlar covit döneminde günlerce evlerine gitmediler.Ne kadar çabuk unuttuk bunları.
Şampiyon 4 ay önce
Nerede mangal da kül bırakmayan iktidarın Düzce güçleri ….
Yunus 4 ay önce
Tutunun şahlanıyoruz ..
düzceli 4 ay önce
nankörlük etmeyin hükümet elinden geleni yapıyor
Vatandaş 4 ay önce
Bence sorun Hastane yönetimi ve Sağlık il Müdürü. böyle sıkıntı varsa suçlu doktorlar olamaz. yetersiz kalan yönetime sormak lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu