banner851

banner955

AMAÇ YAŞAM KALİTELERİNİ ARTTIRMAK

Düzce’de yaşayan tip 1 diyabetli çocuklarının yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik 6 kurum bir araya geldi. Düzce Üniversitesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte örnek bir işbirliği için imzalar atıldı.

Sağlık & Çevre 17.01.2022, 17:27
745
AMAÇ YAŞAM KALİTELERİNİ ARTTIRMAK

Düzce Üniversitesi; Düzce İl Özel İdaresi, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte “Tip 1 Diyabetli Çocukların Yaşam Kalitesinin Artırılması” konusunda örnek bir iş birliğine imza attı.

Düzce Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde; bu anlamlı iş birliği protokolünü; Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk ile Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sibel Şahin imzaladı.

Protokol, ağrısız kan şekeri ölçümü, kan şekerinin sürekli izlem altında olması ve ailelerin çocuklarından ayrı kaldığı zamanlarda kaygılarının azaltılması amacıyla, dezavantajlı alt gelir grubunda ihtiyacı olan ve endikasyonu uygun bulunan ailelerin çocuklarına cihaz dağıtımı hakkında iş birliğine ilişkin usul ve esasları kapsıyor.

Protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından cihaz tespiti, cihazın ailelere teslimi için Tip 1 diyabetli çocukların aileleriyle iletişimi sağlanarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bünyesindeki merkezlerde Tip 1 diyabetli çocukların tespit edilerek takiplerinin yapılması amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kendi bünyesindeki okullarda öğrenim gören Tip 1 diyabetli çocukların tespit edilerek takiplerinin yapılacak. Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ise cihaz temini konusunda satın alma, maddi destek sağlama ve cihazların bedelini ödeme konularını düzenleyecek.

banner844
Yorumlar (1)
birsen şahin 12 ay önce
bravo
Yeni Sayımız