banner851

banner614

ARAÇLARINI PARK EDECEK VE PİKNİK YAPACAK ALAN BULMAKTA ZORLANDILAR

banner619

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Düzceliler’in de yoğun ilgi gösterdiği, İstanbul ve Ankara gibi iki metropol arasında yer alan Abant'a, bayram tatilinde yerli ve yabancı turistler akın etti.

banner846
Sağlık & Çevre 02.08.2020, 18:40 02.08.2020, 18:20
1729
ARAÇLARINI PARK EDECEK VE PİKNİK YAPACAK ALAN BULMAKTA ZORLANDILAR
banner844

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Yoğunluk nedeniyle tabiat parkı girişinde zaman zaman uzun araç kuyrukları oluştu. Tatilciler, göl çevresinde de oluşan yoğunluk nedeniyle araçlarını park edecek ve piknik yapacak alan bulmakta zorlandı. Abant Tabiat Parkı’na Düzceliler de yoğun ilgi gösterirken oteller yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor.

Günübirlik gezi ve konaklamak için Abant'ı tercih eden tatilciler, göl çevresinde yürüyüş yaparak, at ve faytona binerek, balık tutarak, piknik yaparak keyifli vakit geçiriyor. Tabiat parkında görev yapan Doğa Koruma ve Mili Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ile jandarma da vatandaşları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sık sık sosyal mesafe ve maske kuralına uymaları konusunda uyarıyor.

Doğa Koruma ve Mili Parklar Şube Müdürlüğünce sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, tabiat parkının öğle saatlerinden itibaren dolduğu, Bolu'ya gelen vatandaşların bölgedeki diğer piknik alanları ve tabiat parklarına gidebileceği kaydedildi.

İstanbul'dan Abant'a gelen Sinan Baygın, bayram tatilini değerlendirmek için geldiklerini belirterek, "Abant çok güzel. Yollar da gayet güzeldi. İstanbul'dan Abant kavşağına kadar rahat geldik ama Abant kavşağından sonra yoğunluk başladı." diye konuştu.

(AA)

Yorumlar (6)
Sozubuyuk 12 ay önce
Yaya girmek bile parayla bu nasıl iş 8. Harika heralde
Fatih Kurugöl 12 ay önce
Efteni nerde Abant nerde Düzce uyu Bolu parayı götür sayın özlü Düzce marka yapar bekle
Emrullah 12 ay önce
ABANT girişinde alınan ücret karşılığı mutlaka makbuzunuzu ısrarla isteyiniz.İleride makbuzunuz olmassa 210 tl ceza kesiyorlar.Tezgah kurulmuş.Dikkatli olun.
Düzceli 12 ay önce
Biri lamba yapar biri cöker bir heykel yapar biri söker bırı saat külesi yapar bırı söker biri tren koyar biri söker sonra borç varmiş boludan sakaryadan ders alalım
Mustafa 12 ay önce
Helal olsun boluya bir gol ve orman dünyaya tanıttılar bolu parada basıyor bizde hep boş konuşma 18 yıldır beliyoruz efteni gölü kuş cenletı ihalesıde yapıldı beklıyor yazık birileri düzcenin gelişmesini istemiyorlar yazık olsun
Gölormanli 12 ay önce
Efteni golünü yapmaya düzceli yöneticilerin gücü yetmiyo ne yazıkki.muhalefetinde hicbir baskısı yok biz daha çok gideriz başka illere.
18°
parçalı bulutlu