banner851

banner955

ARTIK HAFTA SONU DA İLÇELERDE AŞI UYGULANACAK

Düzce’de son yaptırdığı aşının üzerinden 6 ay geçenler için yeni hatırlatma dozu randevuları açıldı ancak aşıların hafta sonu sadece şehir merkezindeki sağlık kuruluşlarında yapılması ilçelerde yaşayan vatandaşları mağdur etti. Öncü Haber’in site ve sosyal medya hesaplarına yaptıkları yorumlarla İl Sağlık Müdürlüğü’nü ilçelerde de hafta sonunda aşı hizmeti verilmesi için göreve davet eden Düzceliler ’in çağrısına kulak verildi.

Sağlık & Çevre 27.07.2022, 18:30 27.07.2022, 17:53
1096
banner986

Sağlık Bakanlığı, son yaptırdığı aşının üzerinden 6 ay geçenler için yeni hatırlatma dozu randevularını e-Nabız sistemine tanımladı.

Bu doğrultuda temmuz ayının ilk haftaları itibariyle Düzce’deki belirlenen sağlık kuruluşlarında hatırlatma dozu uygulaması başladı. Ancak bu hizmetin ilçelerde hafta sonu verilmemesi çalışan vatandaşların izin alamaması yüzünden ya beklemesine ya da aşı için Düzce merkeze gelmek zorunda kalmasına yol açtı.

Bu duruma tepki gösteren Düzceliler, Öncü Haber’in sosyal medya ve internet sitesi üzerinden serzenişlerini dile getirdi.

“Düzce merkezde hafta sonu dahil aşı yapılırken ilçelerde neden yapılmıyor?”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a seslenen vatandaşlar, “Sayın Yılmaz, işin ne kadar ciddi olduğunu biliyoruz ancak ilçelerde hatırlatma dozu neden geç başlıyor? Hadi öyle-böyle hafta içi başladı dendi 2 gün oldu hafta sonu geldi deniyor, Düzce merkezde hafta sonu dahil aşı yapılırken ilçelerde neden yapılmıyor? Vatandaş neden Düzce'ye gitmek zorunda bırakılıyor? Özellikle tekstil işinde çalışanlara izin verilmiyor, hep mesai sonrası özel işlerimizi yapmak zorundayız, mesai sonrası ve hafta sonları aşılama ilçelerimizde de olursa bu durumda olanlara çok büyük iyilik ve hizmet etmiş olursunuz.” ifadelerini kullandı.

Öncü aracılığıyla seslerine kulak verilmesini isteyen ilçelerde yaşayan vatandaşların talepleri karşılık buldu. Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın talimatıyla yapılan planlama sonucunda, ilçelerdeki sağlık kuruluşlarında hafta sonu aşı uygulaması bu haftadan itibaren başlayacak.

Öte yandan son aşısının üzerinden 6 ay geçen kişiler, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevularını alarak Kovid-19'a karşı hatırlatma dozlarını yaptırabilecek. Hatırlatma dozu için TURKOVAC, Sinovac veya BioNTech aşılarından biri tercih edilebilecek.

banner844
Yorumlar (3)
Hlk 3 hafta önce
Ne sorunmus.Git devlete psikiyatride gozde b.cerrahide randevesuz calisilmiyor.Akepe geldi. Huloooogggg bize az bunlar..aslinda her brensdan tek dr.calissin ki hanyayi konyayi anlayalim.Once girite surgune gidip hanyayi gorecen sonra konyayi
Çok güzel oldu 3 hafta önce
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Büyük eksik olan bir sorun giderilmiş oldu
aşı zayi 3 hafta önce
milletin keyfi olsun diye ilçelerde aşı açıldığında yeterli sayıda başvuru olmayınca zayi olacak dozların vebali bu kararı alanların boynunadır
21
açık