banner851

banner614

ASAR DERESİ’NDEN ÇİRKİN GÖRÜNTÜ

banner619

Asar Deresi’nin Şıralık Kesiminde iddiaya göre bir şirket dere kenarında bulunan ağaçlar için kesim ve budama işlemi yaptı ancak derenin içine dökülen dallar için temizlik yapılmadı. Kötü görüntüye neden olan temizlenmeyen dallar üstelik su akışını engelleyerek ve su sevisinde yükselmeye neden oldu.

banner846
Sağlık & Çevre 12.04.2021, 18:30 14.04.2021, 16:17
1274
banner844

Şıralık Mahallesi’nde Asar Deresi kenarında ağaçlarda kesim ve budama işlemi yapıldı. İddiaya göre, söz konusu işlemleri uygulayan şirket sonrasında dere içinde yapılması gereken dal temizliğini yapmadı.

Yapılmayan temizliğe Düzce ve bölgesinde son günlerde etkili olan sağanak yağışların eklenmesinin ardından dallar yığıntılar oluşturup yer yer suyun akışını engelledi. Bu durum hem su seviyesinin yükselmesine hem de çirkin görüntüye neden oldu.

Derenin son görüntüsünü 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderen vatandaş, “Şıralık Mahallesi'nde kesilen ağaçların dalları derede tehlike ve pislik oluştururken DSİ olaydan habersiz. Konuyla ilgilenmiyorlar. Sular biraz daha yükselirse Şıralık Köprüsü baraj görevi üstlenecek. tehlikeli durum meydana gelecektir.  Ağaçları kesen şirket dal temizliği yapmamış, idare de göz yummuştur” sözleriyle durumdan yakındı.

Yorumlar (3)
Düzceli 4 ay önce
Ağaçlar para ettiği için alıp gittiler. Dallar maalesef para etmediği için doğaya bıraktılar. Sevgili doğa severler.
Enver yüksel 4 ay önce
Bu zamana kadar niye haber yapmadınız zaten o güzel yılların ağaçları kestiler yazık günah değil mi Düzce Belediyesi
Adnan 2 hafta önce
O zaman da ağaçlar kesilmesin istemiştik