banner851

banner955

AŞI ÇAĞRILARI SÜRÜYOR…

Düzce’de Koronavirüs salgınında tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Vakalar arttıkça, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Acili'nin önündeki kuyruklar da her geçen dakika uzuyor. Bu tehlikeli gidişatın önüne geçebilmek için, yetkililer aşı çağrılarını sürdürüyor.

Sağlık & Çevre 07.10.2021, 15:00 07.10.2021, 16:20
1806
AŞI ÇAĞRILARI SÜRÜYOR…

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınında kabus devam ediyor.

Türkiye’de en çok vaka artışı görülen illerin arasında gösterilen Düzce’de, salgının önüne geçilemezken, Kovid-19 yakalanan, semptom taşıyan, ya da temaslı oldukları için durumlarından şüphe eden vatandaşlar PCR testi yaptırmak için soluğu, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Acil Servisi'nde alıyor. Durum böyle olunca da, pandemi servisinin önünde oluşan kuyruk, geçen her dakika uzuyor.

Düzce’de bir türlü önüne geçilemeyen vaka artışına karşı yetkililerin aşı, vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları konusunda ki uyarıları devam ediyor.

Düzce’de günlük yaklaşık 250 civarında görülen vaka sayılarını en aza indirmek için Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mobil Aşı Timleri, merkez ve ilçelere bağlı en ücra köylere kadar giderek, aşı hizmetini vatandaşların ayağına kadar götürüyor.

Bu tehlikeli gidişatın önüne geçebilmek için Düzce Valiliği önderliğinde, tüm kurumlarla birlikte top yekûn mücadele verilirken, aşı yaptırmayan veya eksik doz aşı yaptıranların bu konuda duyarlı olması bekleniyor.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
Görkem 1 yıl önce
Bu pandemi zamanında küçücük şehirde Düzcede Üniversiteyi yüz yüze açanlar düşünsün !
Düzce 1 yıl önce
Faruk özlü heykelin önünde sahne kurmaya kalabalığı bir araya getirmeye devam etsin aşı da kurtarmıcak. Sonra Twitter da yazar kamu hizmetlerin den mahrum edilsin diye sorumsuz
Asabi 1 yıl önce
Şu insanları korkutmayı bırakın artık. Oradaki insanlar ayakta ve gayet sağlıklı. Test yaptırmak istiyorlar. İş yerleri, okullar, sinemalar, otobüsler talep etmese bu kadar kuyruk olmaz. Bu kalabalık vaka anlamına gelmiyor. Biz de covid geçirdik.
Birdost 1 yıl önce
Zorunlu testler Toplum Sağlığı Merkezi'nde yapılıyor. Her gün insanlarla ölürken bu salgını hafife alan sizin gibi cahiller yüzünden bu salgın yayılıyor. İnsanların sağlığıyla ölümcül virüsü küçük gösterip oynayamazsin. Duzce en çok artan 3. ilken bos konuşuyorsun
Yeni Sayımız