banner851

banner614

"AŞI OLMAYANLAR KAMU HİZMETLERİNDEN MAHRUM EDİLSİN"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, aşı olamayanların korona virüs salgınında kamuyu tehdit ettiğini dile getirdi.

banner619
Sağlık & Çevre 04.10.2021, 09:58 05.10.2021, 18:22
2712

Dünyada ve Türkiye’de çıktığı günden bu yana milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüse karşı en etkili çözüm olan aşı ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, aşı olmayanlarla ilgili olarak sert eleştiride bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Dr. Faruk Özlü; bugüne kadar salgın nedeniyle 62 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek salgın sırasında ağır ekonomik ve sosyal bedeller ödendiğini de dile getirerek aşı olmayanların kamu sağlığını tehdit ettiğini bu nedenle de kamu hizmetlerinden mahrum edilmeleri gerektiğini ifade etti.

Düzce Belediye Başkanı Özlü, yaptığı açıklamada “Bugüne kadar Covid-19 salgınından 62 bin vatandaşımızı kaybettik. Ağır ekonomik ve sosyal bedeller ödedik. Hala ülkemizde ilk doz aşısını bile olmayan yüzde 13’lük bir kesim var. Aşı olmayanlar kamu hizmetlerinden mahrum edilsin. Zira aşı olmayanlar kamu sağlığını tehdit ediyorlar. Kamu sağlığını korumak hepimizin görevi” dedi.

Özlü’nün sosyal medyadaki paylaşımı beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu. İşte o paylaşım.

İHA

Yorumlar (42)
vatandaş 3 hafta önce
siyasi bir üsluptan ve nezaketten çok uzak bir açıklama....
Komik 3 hafta önce
2 - 3 gün önce yüzlerce kişi anıt meydanında horon teperken neredeydiniz?
Kazım Karabekir 3 hafta önce
Twitterde göndereyi silmiş.Sadullah Ünsal bey sizden ricamız var neden silmiş acaba sorabilirmisiniz beğeni ve yorum yağmuru var demiştiniz veya siz en iyisimi sormayın direk diyinki silceği twitleri bir daha atmasın aynı şeyi Sayın Süleyman Soylu’nun istifasında yapmıştı sanki gitmesini istermiş gibi ilk twit atanlardan birisiydi Sayın Faruk özlü
Aşı olmayan virüslü değil 3 hafta önce
Virüs Bulaşma riski (Aşı olan = Aşı olmayan)
Virüs Bulaştırma riski (Aşı olan = Aşı olmayan)
Virüs Bulaştıktan sonraki karantina süresi (Aşı olan = Aşı olmayan)
Virüs taşıma yönünden (Aşı olan aşı yoluyla etkisiz bir miktar virüs taşır, Aşı olmayan virüsü hiç taşımaz, Virüslü zaten virüslüdür)
Virüs Bulaştıktan sonraki riskler söylendiği üzere aşı olan hafif atlatıyor, aşı olmayan şiddetli hatta ölümcül deniyor. (fakat aşı olmadan hafif atlatanda görmedik değil..)
As Düzce 3 hafta önce
Tüm işleri bitirdi sıra komikliğe geldi. Habercilerde hiç yorumları dikkate almıyor. Yandaş haberci ıh deseler haber yapıyor.
VATANDAŞ 3 hafta önce
Bu bakanı biri yada birileri fonluyor yoksa bu kadar yukardan yukardan konuşamaz. Halkı kin ve tahrik etmeye yönelik konuşuyor. Bu bir suçtur. İnsan bedeni kendisi rızası olmadan tıbbi deneylere tabi olamaz. Madem aşı oldun, neden aşısızlardan korkuluyor? Hani aşı korumuyor muydu? Madem korumuyor ne diye bu 'deneysel gen terapisini' oluyorsun? Boş..
Dzcc 3 hafta önce
Daha belediyeyi yönetemiyorsun çıkmış aşı yaptirmayanları tehdit ediyorsun halkı kin ve düşmanlığa birbirine kırdırma ya çalışıyorsun nerde bu ülkenin namuslu savcıları soruşturma açsanıza kişi hak ve özgürlüklerine müdahale var tehdit var aşıyı boşverin siz milletin tepesinden inin vergiler zamlar zamciklar insanlar geçirmiyor millet karnını doyurmanin derdinde ne aşısı ne coronasi
Malikcan 3 hafta önce
Toplumun yüzde 75'i aşılanmadan toplumsal bağışıklık sağlanamıyor. O nedenle herkesin aşı olması önemli. Yoksa kim ne yaparsa yapsın kendi tercihidir. Keşke aşı karşıtlığı yapacağınıza, bir kere olsun safsata dinlemek yerine, enfeksiyon uzmanını dinleseniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın