banner851

banner955

AŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Yüz yüze eğitime geçişle birlikte yurt genelinde öğretmenlerin yeni tip koronavirüse karşı aşılanmasına da başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk doz aşısını oldu. Bakan Selçuk, “Aşı tedarik sürecine bağlı olarak da Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yapıyor” diye konuştu.

Sağlık & Çevre 24.02.2021, 10:42 24.02.2021, 14:51
1810

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgının kontrol altına alınmasının ardından yüz yüze eğitime dönüş süreci geçtiğimiz hafta köy okulları ile başladı. 1Mart itibariyle de ilkokullar ile 8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitim faaliyetlerine başlayacak. Dört lise türünde ise tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçilecek.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla tüm yurtta kademeli olarak devam eden aşılama sürecine de bugün itibariyle öğretmenler dahil edilerek öğretmenlerin aşılanmasına başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Çorum'da öğretmenlerle birlikte ilk doz aşısını oldu.

Aşının ardından açıklama yapan Bakan Selçuk, "Öğretmenlerimizle ilgili aşılamanın şubat ayı son haftasında gündeme geleceğini konuşmuştuk. Bugün Çorum'da öğretmenlerimizle beraberiz. Ben de öğretmenlerimizle beraber aşımın ilk dozunu oldum” dedi.

Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yaptığına işaret eden Selçuk, şöyle devam etti:

"Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak."

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız