banner851

banner614

ATILACAK ADIMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle bir araya gelen il genelindeki paydaşlar, sokak hayvanlarının durumu, tedavileri ve aşılanmalarına yönelik atılacak adımları görüştü.

banner619
Sağlık & Çevre 23.08.2021, 14:00 23.08.2021, 16:17
982

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sokak hayvanları sorununa yönelik girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Başkan Özlü, her kesimin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi adına birlikte hareket edilmesi gerekliliğini ifade etti.


Başkan Özlü,  Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde bir araya geldiği ilçe belediye başkanları, il özel idaresi temsilcileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve hayvansever derneklerinin yetkilileri ile bir araya geldi.
Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevinin faaliyete geçirilmesinin ardından alt yapı konusunda sıkıntıların çözüldüğüne işaret eden Başkan Özlü, il genelinde sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasına yönelik sağlam bir mekanizma tesis edilmesinin gerekliliğine değindi.


“ORTAK BİR ÇÖZÜM BULMALIYIZ”

Başta İlçe belediyeleri olmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün yaptığı ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulunan Özlü, “Sokak hayvanları ile ilgili en önemli konumuz, yakalama ve aşılama yapılması konusu. Sokak hayvanları konusunda ortak hareket etmemiz gerekiyor. Düzce Belediyesi olarak deneyimlerimizi, teknik ekipmanlarımızı ve ekiplerimizi diğer paydaşlarımız ile paylaşmaya hazırız. Can dostlarımız olan sokak hayvanlarının yaşam haklarını gözeterek en uygun çalışma modelini birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.


 

banner844
Yorumlar (3)
Düzceli.. 4 hafta önce
Her konuda olduğu gibi Düzce'nin sorunu, proje üretilmemesi.. Acaba yem sektörümü engelliyor ki bu konuda proje üretilmesini.. Bilgi çağında bir an önce bu canlılar kayıt altına alınmalı..
Düzceli.. 4 hafta önce
Sahiplenilmiyen canlar kısırlaştırılıp, tehlikeli olanlar barınağa alınıp, evcil hayvan bakacaklar bir kayıt altına alınmalı ki, bu sorun bir kaç yılda çözülsün..
Düzceli.. 4 hafta önce
Mevcut sahipsiz evcil hayvanlar günün gerçeği.. Kimse onlara düşmabn değil.. Ama bunların çoğalmaları sorun, sahipsiz can ların çoğalıp yarıdan fazlasının araçların altında kalması, kazalara sebep olması sorun..